• Informacje na temat:

  przejście na emeryturę

Artykuły na temat: przejście na emeryturę
 • Jeżeli w niedługim czasie wybierasz się na zasłużoną emeryturę, dowiedz się, jak załatwić formalności.

 • Ok. 270 tys. wniosków o przejście na emeryturę

  Do tej pory złożonych zostało ok. 270 tys. wniosków o przejście na emeryturę, związanych z obniżeniem wieku emerytalnego - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • ...zwrócisz się do ZUS z prośbą o wyliczenie przysługującego Ci świadczenia. 3. Możliwość dorobienia Przejście na emeryturę nie wyklucza również dalszej aktywności zawodowej. Co więcej – nie ma(...) 25 lat. Oznacza to, że jeśli urodziłaś się np. w październiku 1957 r. i pracujesz od 20 lat, już w październiku tego roku możesz zakończyć swoją aktywność zawodową i przejść na emeryturę. 2. Prawo...

 • Przejście na emeryturę z prawem do odprawy

  Zakończenie aktywności zawodowej w związku z przejściem na emeryturę w większości przypadków wiąże się z nabyciem przez pracownika prawa do odprawy. Takie świadczenie przewidują zarówno Kodeks pracy, jak i regulacje odrębne, dotyczące wyodrębnionych grup pracowników. Na ogół odprawa wypłacana jest na warunkach kodeksowych, w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia pracownika.

 • Niedługo osiągnę wiek emerytalny. Czy pracodawca może kazać mi iść na emeryturę, wymawiając umowę o pracę? Czy też sama mogę zadecydować, kiedy odejść? – pyta Grażyna z Kielc.

 • Raport bieżący nr 29/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Kierownictwo Serinus Energy Inc. informuje,...

 • Słyszałam, że znowu mają być zmienione przepisy emerytalne. Czy to prawda, że obniżono ponownie wiek emerytalny? Podobno nie wszyscy będą mogli z tego skorzystać? Jestem nauczycielką i martwię się, że po tych modyfikacjach nie będą mogła przejść na wcześniejszą emeryturę. Czy nadal obowiązywać będzie okres ochronny? Jak to w końcu jest? Katarzyna ze Słupska.

 • Decyzja o przejściu na emeryturę jest osobistym wyborem każdego Polaka; zależy nam, aby była podejmowana w pełni świadomie - oświadczyła w czwartek na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 • Chyba każdy z nas jest zainteresowany tym, kiedy będzie przechodził na emeryturę, jakie otrzyma świadczenie, czy będzie mógł dorabiać? Nowa ustawa na pewno oznacza zmiany w życiu obecnych pracowników i przyszłych emerytów.

 • Po 1 października wnioski o przejście na emeryturę może złożyć około 300 tys. osób

  ZUS szacuje, że po wejściu w życie ustawy obniżającej wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn wnioski o przejście na emeryturę może złożyć około 300 tys. osób - poinformowała prezes ZUS Gertruda Uścińska na spotkaniu podsumowującym rok swojej prezesury w zakładzie.