• Informacje na temat:

  przemysł motoryzacyjny

Artykuły na temat: przemysł motoryzacyjny
 • Branża motoryzacyjna rośnie w siłę. Na przeszkodzie w jej rozwoju może stanąć brak pracowników

  Sektor motoryzacyjny notuje w tym roku wyjątkowe wzrosty. Eksperci zauważają, że ten rozwój może jednak zahamować niedobór pracowników i pogłębiające się luki kadrowe. Problem jest na tyle poważny, że firmy motoryzacyjne nawzajem podkupują sobie pracowników. Z brakiem wykwalifikowanego personelu boryka się już 36 proc. przedsiębiorstw. Producenci rozwijają więc automatyzację produkcji, aby temu...

 • Branża motoryzacyjna ma olbrzymie długi

  Rośnie popyt na samochody nowe i używane. Branża motoryzacyjna ma coraz więcej zamówień za granicą. Świetnie sprzedają się zarówno pojazdy, jak i części do nich. Sytuacja wygląda wręcz idealnie. Niestety nie dla wszystkich. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że łączne zadłużenie firm z sektora motoryzacyjnego przekracza 340 milionów złotych.

 • Polski przemysł szuka pracowników

  ..."W Polsce w przemyśle motoryzacyjnym już teraz potrzeba aż 3-5 tys. inżynierów - powiedział gazecie Krzysztof Kazoń, menedżer ds. rozwoju w firmie rekrutacyjnej Inżynierowie.com. Jego zdaniem, "popyt(...) odczuwane są dotkliwe braki, to przemysł lotniczy. Ale w zasadzie dotyczy to wszystkich gałęzi gospodarki związanych z produkcją i przemysłem ciężkim" - zaznacza ekspert. Uczelnie robią, co mogą, żeby...

 • Europejska branża motoryzacyjna potrzebuje wsparcia

  O konieczności wsparcia dla rozwojowi przemysłu samochodowego rozmawiają w Warszawie uczestnicy międzynarodowej konferencji "Europejska motoryzacja". Zdaniem analityków branża w przyszłości może cierpieć na braki kadr. Do 2030, w Europie zabraknie około 19 mln inżynierów.

 • Producenci motoryzacyjni potrzebują więcej pracowników. Czy deficyt kadry spowolni branżę?

  ...). Respondentami byli przedstawiciele zakładów motoryzacyjnych, w tym OEM i Tier, a w szczególności inżynierowie ds. jakości, dyrektorzy zakładów, managerowie ds. jakości i produkcji. Badanie(...) przemysłu motoryzacyjnego oraz producenci samochodów.

 • Rząd Merkel rzecznikiem branży motoryzacyjnej?

  Niemieckie stowarzyszenie LobbyControl skrytykowało kanclerz Angelę Merkel i jej rząd za działania w charakterze "rzecznika" niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego. Zdaniem działaczy parasol ochronny rządu doprowadził do bezkarności producentów aut.

 • Szykują się zwolnienia w branży motoryzacyjnej

  ...zatrudnienia i produkcji, jak i udziału w eksporcie. Polska jest jednym z największych producentów samochodów, części i podzespołów motoryzacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zniesienie programu(...) proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego i spadła o 6,2 proc. wobec czerwca i wyniosła 26.588 sztuk - podał w komunikacie Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. W ciągu pierwszych...

 • Motoryzacyjne wiraże i miraże

  Polski przemysł motoryzacyjny daje 8 proc. PKB i 12 proc. eksportu i stale rośnie - z dumą podkreślają politycy. Nie jest tak różowo: od 15 lat nie udało się przyciągnąć do nas żadnej nowej inwestycji któregoś z globalnych koncernów motoryzacyjnych.

 • Spółka IDEAL Automotive otworzyła zakład w Zielonej Górze

  Fabryka rozpoczyna produkcję elementów wyposażenia samochodów, m.in. tapicerkę półek bagażnika i tylnych siedzeń dla dużych koncernów motoryzacyjnych. Obecnie zakład zatrudnia 50 osób, ale niebawem(...) się na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego objętego statusem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na kupionej od miasta działce o pow. ok. 8 ha. Grupa IDEAL...

 • Rynek motoryzacyjny: Idą ciekawe czasy

  Euler Hermes, światowy lider w ubezpieczaniu należności handlowych, opublikował swój najnowszy raport na temat rynku motoryzacyjnego. Polska jest ważnym elementem tego rynku. Wzrost globalnej produkcji samochodów wyniesie ok. 2 proc. w tym roku, a w 2017 r. wyhamuje do 1 proc. - wynika z raportu Euler Hermes.