• Informacje na temat:

  przenieść się do zus czy ofe

Artykuły na temat: przenieść się do zus czy ofe
 • Według zapowiedzi rządu, sami zdecydujemy, jak oszczędzać na emeryturę: czy część naszych składek wpłynie do OFE, czy tylko do ZUS.

 • Emerytury: Czy wycofałbyś pieniądze z OFE?

  Czy wycofałbyś pieniądze z OFE? Takie pytanie zadaliśmy naszym Czytelnikom nieprzypadkowo. Po ostatnim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (TK uznał za konstytucyjne wydarcie z OFE aktywów obligacyjnych w 2014 roku) pojawiły się opinie, iż możliwe jest całkowite "wygaszenie" kapitałowego II filara ubezpieczeń społecznych.

 • Według zapowiedzi rządu, sami zdecydujemy, jak oszczędzać na emeryturę – czy część naszych składek wpłynie do OFE, czy tylko do ZUS.

 • Co do zmian w OFE, to naprawdę trudno mi ocenić, ile będą trwały uzgodnienia w sprawie tej reformy; moim zdaniem najzdrowszym sposobem jest rozwiązanie OFE i przeniesienie zgromadzonych tam środków do ZUS-u - mówi PAP szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

 • .... To czas na zapoznanie się z każdym jej przepisem. Później będą jeszcze trzy kolejne miesiące, żeby każdy mógł dokonać wyboru, czy chce oszczędzać tylko w ZUS, czy w ZUS oraz w OFE. Zakłada się(...) Warto wiedzieć! Każdy, kto zdecyduje się pozostać w OFE, będzie mógł się rozmyślić w dowolnej chwili i przenieść całość składek do ZUS. Droga do ZUS to bilet w jedną stronę! Jednak...

 • Co dalej ze składkami w OFE?

  We wczorajszym orzeczeniu Trybunał Konstytucyjny uznał większość przepisów dotyczących OFE za zgodne z konstytucją. Za niezgodny z ustawą zasadniczą sędziowie uznali tylko zakaz reklamy funduszy emerytalnych.

 • ...odprowadzających składki i przeciętnego wzrostu płac w gospodarce (ale jest nie niższa niż inflacja). Od 2011 r. w ZUS mamy także tzw. subkonto i jeśli zdecydujemy się przenieść składkę z OFE do ZUS(...)Warto wiedzieć, zanim wybierzesz ZUS czy OFE Choć to trudna decyzja, musimy ją podjąć i to niedługo. Warto jednak wiedzieć, że nasz wybór nie musi być ostateczny. Jeśli zechcemy go...

 • Jest zielone światło dla likwidacji OFE. Fundusz Pracy dorzuci się do emerytalnych oszczędności Polaków

  Resorty rozwoju i pracy porozumiały się w sprawie zmian w systemie emerytalnym. Już we wrześniu projekt ma trafić do konsultacji. Fundusz Pracy dorzuci się do emerytalnych oszczędności Polaków. Pieniądze wystarczą jednak tylko na zachętę do dalszego odkładania na starość.

 • Mam 30 lat. Należę do OFE od 5 lat. Do emerytury jeszcze daleko. Zastanawiam się, czy nie wybrać tylko ZUS-u, bo mam minimalną pensję, 1680 zł brutto (pracuję jako kasjerka w supermarkecie). Składki odprowadzane od mojej pensji do OFE są przecież niewielkie...

 • ZUS zły: Nienawidzą go wszyscy, nawet jego pracownicy

  Nienawidzimy państwa i jego instytucji. A najbardziej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nienawidzą go wszyscy: pracodawcy, pracownicy, emeryci. Nawet sami jego pracownicy.