• Informacje na temat:

  przewidywania kursów walut

Artykuły na temat: przewidywania kursów walut
 • Cena wycieczki może się zmienić najpóźniej na 21 dni przed początkiem imprezy turystycznej i tylko w kilku dokładnie określonych przypadkach. Są to: wzrost kursów walut, wzrost kosztów transportu, podwyżki opłat lotniskowych lub urzędowych. Umowa, którą Panie zawarły, musi przewidywać możliwość zmiany ceny. Jeśli takiego zastrzeżenia nie ma w niej, to zmiana ceny nie...

 • 8 wskaźników, dzięki którym przewidzisz kursy walut

  Kursy walut bywają kapryśne - przekonały się o tym niedawno osoby, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich. Okazuje się jednak, że istnieją wskaźniki, za pomocą których można w pewnym stopniu przewidzieć wahanie kursu. Na co zatem trzeba zwracać uwagę?

 • ...kursów walut. Proszę też pamiętać, że cena może być podwyższona tylko do 21 dni przed datą Pani wyjazdu.

 • Złe wróżby dla walut gospodarek wschodzących!

  mogą pozostać na pierwszym planie przez dłuższy czas. W trzecim kwartale dolar USA wydaje się być najlepszym bezpiecznym aktywem, euro może radzić sobie gorzej od innych walut, natomiast waluta Chin pozostaje niewiadomą. Czarne chmury zbierają się nad walutami gospodarek wschodzących.

 • ...wzrostu kursów walut. Sonia Jóźwiak-Górny UOKiK...

 • Główne ryzyko dla bardziej agresywnego podejścia to otwarte poruszenie kwestii mocnego USD Według sondażu agencji Bloomberg, 69% ekonomistów chce usunięcia wzmianki o cierpliwości Po posiedzeniu na rynku mogą wystąpić znaczne wahania, dlatego należy uważać.

 • ...: – wzrostem kosztów transportu, – wzrostem opłat urzędowych, podatków lub opłat lotniskowych, załadunkowych lub przeładunkowych w portach morskich oraz lotniczych, – wzrostem kursów walut. Wśród tych...

 • Przegląd walut rynków wschodzących: Fortuna się odwraca

  Nie jest zaskoczeniem, że pionowy rajd apetytu na ryzyko, który nastąpił w pierwszych tygodniach 2018 r., okazał się korzystny również dla aktywów i walut rynków wschodzących. Jednak w ubiegłym tygodniu miała miejsce istotna konsolidacja w związku z nieoczekiwanym wzrostem wartości aktywów wysokiego ryzyka.

 • ...wzroście franka do 3 złotych w 2009 roku uspokajali: „Bez paniki”. A sami przewalutowywali wcześniej swoje kredyty. Oni wiedzieli, że frank wzrośnie. W grudniu 2007 roku Komisja Nadzoru Finansowego(...) zmusić banki, by przewalutowały kredyty. Mógłby to być na przykład stały kurs, kompromis między dzisiejszą ceną za franka a tym, ile płaciliśmy w 2007 roku. Są też inne narzędzia. Na przykład Urząd...

 • Zakładaliśmy, że eurodolar po przetestowaniu okolic 1,14 dokonana korekty, przy czym okazała się ona nawet większa niż mogłoby się wydawać, jako że pokładaliśmy pewne nadzieje w okolicy 1,1325-30, będącej lokalnym wsparciem.