• Informacje na temat:

  przewidywania kursu franka 2014

Artykuły na temat: przewidywania kursu franka 2014
 • Sądy zalewają pozwy "frankowiczów"

  Frank, "Franek", "Szwajcar", "Frankenstein", po prostu frank szwajcarski. Wycena tej waluty w ostatnich dniach naprawdę budzi emocje. Magiczne "CHF/PLN" są najczęściej oglądanymi danymi ekonomicznymi. Czy rzeczywiście "frankowicze" powinni liczyć na regulacje rządowe lub propozycje banków? Skończy się jak z opcjami walutowymi - po szumie medialnym i emocjach wyborów "frankowicze" i tak będą zmuszeni pójść do sądu.

 • Kredyt we franku szwajcarskim: Toksyczne klauzule indeksacyjne

  Problem kredytów w walucie lokalnej, ale indeksowanych do waluty obcej, jest wyzwaniem ogólnoeuropejskim. W ostatnich latach był wnikliwie analizowany przez sądy w Islandii. Ostatecznie Sąd Najwyższy w 2010 roku uznał, że zapisy umów kredytowych udzielonych w walucie lokalnej - przewidujące indeksację do waluty obcej (CHF) - są nieważne, gdyż prawo tego kraju nie pozwalało na indeksację kwoty głównej i odsetek do waluty obcej.

 • Szarpnięcie cuglami

  Czterofilarowy plan Andrzeja Dudy, czyli rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog, jest planem polityka, zmierzającego do uwolnienia energii społecznej Polaków. Ale zanim ten plan ruszył, chór księgowych obwieszcza: "Duda, to się nie uda, to się nie uda"...

 • Niższe stopy, droższy frank - raport z rynku nieruchomości

  Na rynku kredytów hipotecznych najistotniejszą informacją jest drastyczny wzrost rat kredytów we frankach. Kurs z 3,54 zł wzrósł bowiem znacznie ponad 4 zł.

 • Na tę decyzję Amerykanów czekał cały świat

  Zgodnie z przewidywaniami, Fed pozostawił stopy procentowe bez zmian. Rynek oczekuje jednak podwyżki jesienią br.

 • RPP czeka ze stopami. Przewalutowanie groźne dla złotego

  Masowe przewalutowanie kredytów w CHF zmusi banki do zakupu za środki złotowe "gigantycznej" ilości franków szwajcarskich, co w efekcie mocno osłabi złotego wobec walut wymienialnych - ocenił członek zarządu NBP Andrzej Raczko.

 • Najgorszy kwartał złotego od 2011 roku

  Złoty jest najsłabszy od 5 miesięcy. W szczytowym momencie tracił już 4,62 proc. w stosunku do euro, 8,67 proc. w stosunku do dolara amerykańskiego oraz 7,71 proc. w stosunku do franka szwajcarskiego.

 • Pat frankowy

  Kredytobiorcy frankowi są grupą niejednorodną, a ich sytuacja jest zależna od wielu czynników i waha się od pełnego komfortu do spirali zadłużenia. Dlatego sprowadzenie do wspólnego mianownika formuły pomocy finansowej wciąż sprawia nie lada problem.

 • Złoty do końca roku może się znacząco osłabić w relacji do głównych walut

  Prognozy dla polskiej waluty nie są najlepsze. Będzie w nią uderzać zarówno to, co dzieje się za granicą, jak i to, co się dzieje w kraju. Nie zdziwiłbym się, gdyby pod koniec roku euro zdrożało do poziomu 4,35 zł - przewiduje Adam Zaremba z Saturn TFI. Zdaniem głównego ekonomisty czynniki zewnętrzne wybitnie nie sprzyjają złotemu.