• Informacje na temat:

  przewozy regionalne rozkład jazdy

Artykuły na temat: przewozy regionalne rozkład jazdy
 • Od niedzieli, 11 marca, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany zapewnią optymalne kursowanie składów oraz prowadzenie prac modernizacyjnych i remontowych na sieci kolejowej. Efektem inwestycji będzie poprawa połączeń między regionami kraju i wygodniejszy dostęp do kolei. Informacje o zmianach przekazywane są na spotkaniach, dostępne na stacjach i przystankach.

 • Feniksy z Cegielskiego wyjadą na tory

  Przewozy Regionalne pozyskały do eksploatacji 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57 od konsorcjum zawiązanego przez Polski Tabor Szynowy oraz H. Cegielski - Fabrykę Pojazdów Szynowych. Składy po przebytej w poznańskich zakładach Cegielskiego modernizacji wyjadą na tory jako EN57 Feniks. Zasilą tabor POLREGIO w Wielkopolsce.

 • Jest kolej, która chce nas wozić do Berlina!

  Przewoźnik kolejowy Arriva RP planuje uruchomić połączenie relacji Toruń-Berlin. Oferta miałaby być atrakcyjniejsza od jazdy samochodem na tej trasie. Jednym z samorządów, który zabiega o powstanie połączenia, jest wielkopolska Piła.

 • Żubr nie pojechał, Przewozy Regionalne dostaną karę

  Urząd Transportu Kolejowego nałoży wysoką karę na Przewozy Regionalne. Przewoźnik złamał prawa pasażerów, sprzedając bilety na ostatni pociąg do Białegostoku, który nie pojechał - w ogóle nie było go tego dnia w rozkładzie. Rozżalenie niedoszłych podróżnych potęgował chaos informacyjny.

 • Rozkład nie tylko jazdy kolei regionalnych

  Po blisko trzech latach od oddania Przewozów Regionalnych samorządom pasażerowie nie odczuli żadnej poprawy. Dlaczego nie weźmiemy przykładu z Niemiec, które przeżywają renesans kolei regionalnej? Bo utrzymanie takiej zabawki kosztuje nawet 7 mld euro rocznie. Nasi zachodni sąsiedzi nie mają jednak wątpliwości, że to i tak świetny interes.

 • Nowy rozkład na kolei już jutro

  Kolejarze ostrzegają: to będzie bardzo trudny rok. Jutro wchodzi w życie nowy, zimowy rozkład jazdy pociągów.

 • Niewykluczone, że PKP Intercity i PKP Przewozy Regionalne ustalając rozkład jazdy działały na szkodę pasażerów.

 • Od grudnia nowe ceny i więcej pociągów

  PKP Przewozy Regionalne uruchomią od 13 grudnia, kiedy wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów, więcej połączeń na najpopularniejszych trasach. Pasażerowie mogą się też spodziewać zmian cen biletów. Według zapowiedzi zarządu spółki, nowa taryfa opłaci się głównie pasażerom dojeżdżającym pociągiem do pracy albo szkoły.