• Informacje na temat:

  przychody

Artykuły na temat: przychody
 • Wyższe wykształcenie to wyższe przychody

  Przychodami netto są wszystkie kwoty wpływające do gospodarstwa domowego. Co ważne, nie są w nich uwzględnione żadne zaliczki na podatek ani składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Na przychody netto składają się dochód rozporządzalny oraz pozycje oszczędnościowe po stronie przychodowej. Pozycje oszczędnościowe to min. kwoty pobrane z lokat lub ze sprzedaży papierów wartościowych. Kolejną...

 • Przychody Alibaby w górę o 61 proc. dzięki handlowi internetowemu

  Chiński potentat e-handlu Alibaba osiągnął w zakończonym we wrześniu III kwartale 61-proc. rok do roku wzrost przychodów. Wpływy firmy wzrosły do 8,3 mld dol., czyli do ponad 55 mld juanów - podał w piątek serwis BBC. To wynik znacznie wyższy niż przewidywali analitycy.

 • Na początku tego roku dostałam dotację z urzędu pracy na założenie własnej firmy. Dzięki niej mogłam otworzyć niewielką księgarnię. Czy w rozliczeniach z fiskusem wydatki sfinansowane z dotacji mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu? Magdalena z Kozienic

 • Taka polisa nie będzie przychodem pracownika

  Firma, która opłaca polisę chroniącą pracownika w trakcie zagranicznego wyjazdu służbowego, nie musi rozpoznawać uzyskanego przez ubezpieczonego przychodu. Pod warunkiem wszakże, że polisa nie skutkuje przysporzeniem majątkowym dla pracownika - wynika z interpretacji podatkowej.

 • Zysk nie dla biednych i nie dla bogatych. Kto zyska na podniesieniu kosztów uzyskania przychodów?

  Na podniesieniu kosztów uzyskania przychodów zyskają najbardziej ci podatnicy, którzy nie skorzystali na zwiększeniu kwoty wolnej, a zarabiają poniżej średniej krajowej.

 • Od przybytku głowa boli. 75 proc. podatku od przychodów bez pokrycia

  Jeśli prezenty ślubne, to tylko przelewem, a dniówka za zbieranie truskawek - za pokwitowaniem. Nieudokumentowane darowizny, nawet te od najbliższej rodziny, zagraniczne zarobki i odkładane latami oszczędności można bowiem w sporej części utracić, jeśli nie udowodni się legalności ich pochodzenia. Od tzw. przychodów bez pokrycia trzeba zapłacić 75-proc. podatek.

 • Student, który prowadzi działalność gospodarczą, przy wyliczaniu należnego podatku wydatki na czesne może zaliczyć do kosztów uzyskania...

 • Od przychodu z opłaty za ustanowienie służebności przesyłu niewiele da się odliczyć

  Opłaty za ustanowienie służebności przesyłu są przychodem, podlegającym opodatkowaniu. A co jest kosztem uzyskania przychodu? Wg urzędników, na pewno nie można potraktować jako kosztu spadku wartości nieruchomości, dla której taką służebność ustanowiono.

 • ...innymi stosunek pracy. Za przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej oraz spółdzielczego stosunku pracy - w myśl art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych...

 • Właściciel Lidla i Kauflandu celuje w 100 mld euro przychodów

  Schwarz Gruppe, właściciel sieci sklepów Lidl i Kaufland, w ciągu najbliższych pięciu lat chce zwiększyć swoje roczne przychody aż do 100 mld euro.