• Informacje na temat:

  przyczyna spadku ceny dolara

Artykuły na temat: przyczyna spadku ceny dolara
 • Płaca wzrosła o 10,2 procent

  ...stanowiły istotnego zaskoczenia. Ceny w relacji rocznej wzrosły o 4,1%, zatrudnienie o 5,9%, zaś wynagrodzenia o 10,2%. Dane są nieco poniżej konsensusu rynkowego i w związku z tym sprawdza się scenariusz negatywnej reakcji złotego, który traci do euro i dolara, choć nieznacznie bo niewiele ponad pół grosza. Nieco większy od oczekiwań jest też deficyt na rachunku bieżącym za luty, choć tu najważniejsze...

 • Świat od tygodni zmaga się z cenami ropy naftowej w granicach 70-85 dolarów za baryłkę. W Kanadzie jednak niektóre rodzaje ropy są sprzedawane po 20 dolarów. Jak to możliwe?

 • Trzy przyczyny spadku obligacji skarbowych

  Drugi kwartał 2018 r. rozpoczął się mocnym akcentem. Zmienność ponownie wzrosła powyżej 21% w związku z możliwą wojną handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, a rynek na bieżąco przeszacowuje liczne aktywa. Podczas gdy ceny akcji spadają, rynek obligacji powoli budzi się z zimowego snu.

 • Dolar i spór handlowy kształtują ceny surowców

  Co do zasady ceny surowców pozostały w ubiegłym tygodniu na niemal niezmienionym poziomie w ujęciu tygodniowym; wzrost cen energii i metali zrównoważyły niższe ceny zbóż. Słabszy dolar, który znalazł się pod presją w odniesieniu do umacniających się walut rynków wschodzących, umożliwił co najmniej chwilowy wzrost ogólnego apetytu na ryzyko. Unijny kontrakt terminowy na emisję CO2 stracił na

 • OPEC zrobiła prezent kierowcom: Ceny paliw przed wakacjami mogą spaść

  Ceny paliw na stacjach przed wakacjami nie powinny wzrosnąć. A być może nawet spadną.

 • Waluty: Dolar może być zagrożony

  Dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznaliśmy w piątek wykluczają możliwość podwyżki stóp procentowych w czerwcu. Analitycy przygotowywał się na podwyżkę raczej w lipcu, ale nie było to przesądzone. Po tym, czego się dziś dowiedzieliśmy, nawet lipiec może być zagrożony. To co niekorzystne dla dolara, oznacza garść dobrych informacji dla złotego. Polska waluta skokowo umocniła się względem

 • Ceny ropy ciągle spadają. Rosja może mieć problemy

  Ceny europejskiej ropy Brent spadły poniżej psychologicznego poziomu 90 dol. za baryłkę. W ślad za spadają też ceny ropy amerykańskiej i rosyjskiej. Dzieje się tak mimo niestabilnej sytuacji w Iraku, czy na Ukrainie. Powodem jest m.in. słabnący popyt na surowiec.

 • Mimo niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie podaż ropy dotrzymuje kroku popytowi, za czym stoją głównie USA, a także Rosja. Niska cena ropy może pomóc UE wyjść ze stagnacji - głosi analiza Brookings Instutution.

 • Ceny surowców na dnie. Czy jest szansa na odbicie?

  Gwałtowny i głęboki, a wygląda na to, że także długotrwały, spadek cen surowców to, obok nadprodukcji w Chinach, jedna z głównych przyczyn spadku cen stali. Czy - a jeśli tak, to kiedy - doczekamy się odbicia?

 • Saxo Bank: Największe zyski na surowcach i rynkach wschodzących

  W miarę, jak zbliżamy się do końca roku i zastanawiamy się, co nas dalej czeka, można uznać, że ten rok będzie postrzegany jako rok szczególnej niepewności i niestabilności politycznej.