• Informacje na temat:

  przyczyna spadku ceny dolara

Artykuły na temat: przyczyna spadku ceny dolara
 • Płaca wzrosła o 10,2 procent

  ...stanowiły istotnego zaskoczenia. Ceny w relacji rocznej wzrosły o 4,1%, zatrudnienie o 5,9%, zaś wynagrodzenia o 10,2%. Dane są nieco poniżej konsensusu rynkowego i w związku z tym sprawdza się scenariusz negatywnej reakcji złotego, który traci do euro i dolara, choć nieznacznie bo niewiele ponad pół grosza. Nieco większy od oczekiwań jest też deficyt na rachunku bieżącym za luty, choć tu najważniejsze...

 • OPEC zrobiła prezent kierowcom: Ceny paliw przed wakacjami mogą spaść

  Ceny paliw na stacjach przed wakacjami nie powinny wzrosnąć. A być może nawet spadną.

 • Ceny ropy ciągle spadają. Rosja może mieć problemy

  Ceny europejskiej ropy Brent spadły poniżej psychologicznego poziomu 90 dol. za baryłkę. W ślad za spadają też ceny ropy amerykańskiej i rosyjskiej. Dzieje się tak mimo niestabilnej sytuacji w Iraku, czy na Ukrainie. Powodem jest m.in. słabnący popyt na surowiec.

 • Waluty: Dolar może być zagrożony

  Dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznaliśmy w piątek wykluczają możliwość podwyżki stóp procentowych w czerwcu. Analitycy przygotowywał się na podwyżkę raczej w lipcu, ale nie było to przesądzone. Po tym, czego się dziś dowiedzieliśmy, nawet lipiec może być zagrożony. To co niekorzystne dla dolara, oznacza garść dobrych informacji dla złotego. Polska waluta skokowo umocniła się względem

 • Mimo niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie podaż ropy dotrzymuje kroku popytowi, za czym stoją głównie USA, a także Rosja. Niska cena ropy może pomóc UE wyjść ze stagnacji - głosi analiza Brookings Instutution.

 • Ceny surowców na dnie. Czy jest szansa na odbicie?

  Gwałtowny i głęboki, a wygląda na to, że także długotrwały, spadek cen surowców to, obok nadprodukcji w Chinach, jedna z głównych przyczyn spadku cen stali. Czy - a jeśli tak, to kiedy - doczekamy się odbicia?

 • Saxo Bank: Największe zyski na surowcach i rynkach wschodzących

  W miarę, jak zbliżamy się do końca roku i zastanawiamy się, co nas dalej czeka, można uznać, że ten rok będzie postrzegany jako rok szczególnej niepewności i niestabilności politycznej.

 • Silne spadki cen ropy po Katarze

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku silnie zniżkują, o prawie 7 proc. To reakcja na brak decyzji po posiedzeniu producentów ropy w Katarze - podają maklerzy.

 • Bank Światowy podnosi prognozę ropy, obniża ceny surowców rolnych

  Bank Światowy spodziewa się, że ceny surowców energetycznych, w tym ropy, gazu i węgla, spadną w roku 2016 o średnio 19,3 procent w porównaniu z 2015 r. Eksperci banku prognozują natomiast mocniejszy spadek ceny wszystkich najważniejszych surowców rolnych.

 • Ropa naftowa znów potanieje, a u nas nawet podwyżki

  Ceny ropy naftowej na światowych rynkach mogą wkrótce ponownie spaść. Choć po odbiciu od początku lutego ceny ropy Brent utrzymują się na poziomie bliższym 60 niż 50 dolarów, to już niedługo baryłka tego surowca może znowu wrócić w okolice 50 dolarów i utrzymywać się na tym poziomie przez kilka tygodni. Oznacza to, że kierowcy mogą się spodziewać w najbliższych dniach dalszego wzrostu cen benzyny