• Informacje na temat:

  przywileje kombatantow

Artykuły na temat: przywileje kombatantow
 • Przeczytałem ostatnio, że mogę uzyskać status kombatanta. Jakie ulgi przysługują mi z tego tytułu? Włodzimierz Rokicki z Sieradza

 • Są osoby, które korzystają z usług medycznych bez długiego oczekiwania. Ale przywileje zależą od tego, do jakiej grupy uprawnionych należą.

 • Zmarł mój mąż. Był kombatantem, miał przywileje i dodatkowe wypłaty. Czy coś mi się z tego należy? - chce wiedzieć Maria, Ostrów.

 • Jestem kombatantką, w dodatku bardzo schorowaną. Z tego powodu często chodzę do lekarzy, a to z kolei pociąga za sobą liczne wizyty w aptekach. Rzadko jednak udaje mi się cokolwiek załatwić bez kolejki. Czyżby zostały zniesione pewne przywileje, z których osoby takie jak ja korzystały? Jadwiga B., Radom.

 • Mąż ma 63 lata, ja niedługo skończę 60. Wiem, że osobom w tym wieku przysługuje prawo do rozmaitych ulg i zniżek, np. na autobusy i kolej. Ale słyszałam, że są też i inne przywileje ze względu na wiek. Czy mamy np. prawo do tańszych biletów do kina? Jagoda i Eryk z Bydgoszczy...

 • Tym, którzy zakończyli już swoją karierę zawodową, przysługują rozmaite bonifikaty, upusty, przywileje – nie tylko ustawowe, ale także lokalne oraz handlowe. Dlatego warto się zorientować, na co senior może liczyć na terenie, gdzie mieszka. Niektóre miasta, poza najbardziej oczywistymi zniżkami komunikacyjnymi, fundują osobom liczącym sobie ponad 60 lat rabaty na badania w chorobach związanych...

 • Dla kogo dłuższy urlop wypoczynkowy?

  ...urlopu powraca do wysokości 20 dni. Dla kogo przywileje? Prawo do dłuższych urlopów wypoczynkowych w stosunku do pracowników wykonujących niektóre zawody wynika z odpowiednich uregulowań ustawowych...

 • Elżbieta Kruk, przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, powiedziała w radiowej Trójce, że władze mediów publicznych będą wybierane przez Radę Mediów Narodowych. Z kolei jak powiedział w Telewizji Republika Krzysztof Czabański, pełnomocnik rządu ds. reformy mediów publicznych, Rada Mediów Narodowych będzie stworzona na wzór Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Poznaliśmy również wysokość nowego abonamentu rtv.

 • Kombatanci chcą rozszerzenia ustawy o emeryturach esbeków

  Krakowskie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych chce, by ustawa odbierająca przywileje emerytalne esbekom i członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) była rozszerzona o funkcjonariuszy Informacji Wojskowej.

 • Rząd przyjął projekt nowelizacji budżetu na 2013 r.

  Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął projekt nowelizacji budżetu państwa na 2013 rok, zwiększającej deficyt o około 16 mld zł wobec 35,6 mld zł zapisanych w ustawie - poinformowało PAP Centrum Informacyjne Rządu. Ograniczenie wydatków budżetowych w projekcie nowelizacji wynosi 7,656 mld zł wobec wcześniej zapowiadanych przez przedstawicieli rządu 8,5-8,6 mld zł. Dochody budżetowe w tym roku mają być niższe niż zapisano w ustawie o około 23,7 mld zł.