• Informacje na temat:

  przywłaszczenie

Artykuły na temat: przywłaszczenie
 • Pracownicy kradną, pracodawcy tracą miliardy

  ...przywłaszczenie sobie 500 euro pracodawca może udzielić nagany pracownikowi, który jest zatrudniony w firmie od 25 lat, nigdy negatywnie nie podpadł i liczy ponad 50 lat. Nie ma też obowiązku złożenia...

 • Kradzież danych osobowych - narastające zagrożenie

  Podszywanie się pod inną osobę nie jest niczym nowym w świecie przestępczym, ale dziś łatwiej to zrobić, a skutki dla poszkodowanych są bardzo dotkliwe. Grupy przestępcze wykorzystują przywłaszczenie tożsamości jako narzędzie nie tylko umożliwiające popełnianie przestępstw, ale chroniące przed ujawnieniem rzeczywistych danych przestępcy.

 • Werbowali do niewolniczej pracy w Polsce Ukraińców i Białorusinów - zarzuty dla dwóch osób.

  Warszawska prokuratura postawiła zarzuty dotyczące handlu ludźmi dwóm mężczyznom Polakowi i Ukraińcowi. Swoje ofiary - z Ukrainy i Białorusi - werbowali do niewolniczej pracy w lokalach gastronomicznych; pracowali nawet 350 godzin miesięcznie i bez wynagrodzenie.

 • Zatrzymania i zarzuty w związku z nieprawidłowościami w SKOK Wesoła w Mysłowicach

  Zarzuty dotyczące niegospodarności i przywłaszczenia mienia przedstawiła katowicka prokuratura kilkunastu osobom, zatrzymanym w związku z nieprawidłowościami w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej Wesoła w Mysłowicach. Po przesłuchaniu wszyscy zostali zwolnieni za poręczeniami majątkowymi.

 • Pracownicy są zobowiązani dbać o wyposażenie firmy

  ...dbanie o dobro zakładu pracy. Przywłaszczenie mienia pracodawcy jest zawsze ciężkim naruszeniem podstawowych obowiązków pracowniczych i stanowi podstawę do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym...

 • W sądzie akt oskarżenia w największej aferze bankowej w Bułgarii

  Bułgarska prokuratura wniosła w czwartek do sądu akt oskarżenia w sprawie największej afery bankowej w kraju - upadłości Korporacyjnego Banku Handlowego (KTB), do której doszło w 2014 roku. Oskarżonych jest 18 osób, wśród nich były właściciel banku.

 • Nagminnie okradamy swoich pracodawców

  Polscy pracownicy nagminnie oszukują swoich pracodawców. Wynoszą cenne dane o klientach, sprzedają informacje o warunkach przetargów lub kradną sprzęt - wynika z najnowszego badania firmy doradczej Euler Hermes, na które powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Zarząd Agroma SA (Emitent) zawiadamia, że w dniu 13 lipca 2016 roku powziął drogą elektroniczną informację, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie,...

 • Mecenas Piotr Wojtaszak. Szpitalny horror

  Mecenas Piotr Wojtaszak z Krakowa dla wielu jest bohaterem. Ratuje ludzi niesłusznie zamkniętych w szpitalu psychiatrycznym. Jego klienci przeszli koszmar o nieodwracalnych skutkach.

 • Oscylator - pomysł na 420 milionów złotych

  Wróciła sprawa Art-B. Z tej okazji przypominamy wybrane, najgłośniejsze i największe afery gospodarcze w Polsce po 1989 r.