• Informacje na temat:

  pszenica

Artykuły na temat: pszenica
 • Pszenica na wagę złota? W co warto inwestować w 2017 r.

  Większość Polaków swoje oszczędności trzyma w banku. Niestety stopa zwrotu, którą zapewniają konta lub lokaty, jest niewielka, zwłaszcza ostatnio, kiedy mamy do czynienia z niską inflacją albo nawet deflacją. Znacznie bardziej może się opłacać gra na giełdzie, choć wiąże się oczywiście z większym ryzykiem. W co warto inwestować w 2017 r.?

 • Rolnicy obawiają się niekontrolowanego napływu na polski rynek zboża z Ukrainy. Jeśli służby państwa będą tolerować import, producenci zbóż są gotowi zorganizować protesty w różnych miejscach kraju - pisze "Nasz Dziennik".

 • Ceny zbóż zmieniają się w wyjątkowym tempie

  Na rynku zbóż ceny zmieniają się wyjątkowo szybko. Dotyczy to zwłaszcza pszenicy, kukurydzy i soi. Ta zmienność wywołała podwyższone zainteresowanie inwestorów.

 • Izba Zbożowo-Paszowa: brakuje krajowego ziarna

  Obrót ubiegłorocznym ziarnem jest niewielki, mało jest ofert sprzedaży zboża, choć przetwórcy nadal poszukują surowca - poinformowała dzisiaj Izba Zbożowa Paszowa . Ceny pszenicy sięgają 750-780 zł za tonę.

 • Kakao może być korzystną inwestycją, niewykluczone odbicie na rynku złota

  Ze względu na niepewność inwestorów co do wysokości zbiorów w Stanach Zjednoczonych, na światowych rynkach zbóż panuje duża zmienność. Największe wahania są na rynku pszenicy. Zdaniem Doroty Sierakowskiej z DM BOŚ, inwestorzy szukający stabilniejszych aktywów powinni zwrócić uwagę na rynek kakao. Niewykluczone jest także odbicie na rynku złota.

 • Surowce lawirują pomiędzy sankcjami a taryfami

  Sierpień to zwykle spokojny miesiąc dla rynków, jednak w tym roku sytuacja jest odmienna. Na rynkach zapanowało zamieszanie w związku z dalszą eskalacją retoryki dotyczącej wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, a inwestorzy obawiają się, że zwiększa to przyszłe ryzyko dla światowego wzrostu gospodarczego i popytu.

 • Załamanie na światowych rynkach bliskie

  Indeks towarowy Bloomberg, oparty na koszyku kluczowych surowców energetycznych, rolnych i metali, stracił 2% w ujęciu tygodniowym, przy czym straty energii, metali przemysłowych i zbóż zrównoważył nowy popyt na metale szlachetne, przede wszystkim złoto.

 • Ceny pszenicy w Chicago są najniższe od wielu lat

  Ceny pszenicy w Chicago są najniższe od wielu lat. We wrześniu i październiku płacono za nią poniżej 500 centów za buszel i są to poziomy widziane ostatnio w czerwcu 2010.

 • Rolnicy: Żywność może podrożeć o 80 proc.

  Bochenek chleba za 8 -10 zł, mięso droższe o 30 - 40 proc.? To nie scenariusz stanu wyjątkowego, tylko prognozy branży. Wszystko przez suszę i ASF.

 • Szansa na niskie ceny masła

  W tym tygodniu odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Indeks cen GDT nie zmienił się w porównaniu do poprzedniej aukcji. W wynikach aukcji na szczególną uwagę zasługuje kontynuacja spadku cen masła, które od maja obniżyły się już o 17%. Spadek cen obserwowany jest również w Unii Europejskiej oraz USA.