• Informacje na temat:

  punkty karne

Artykuły na temat: punkty karne
 • ...był możliwy raz na pół roku. I to się zmieni od stycznia 2016. Granicą tolerancji policji będą 24 punkty. Gdy kierowca nazbiera ich właśnie tyle, żeby „wyzerować konto”, będzie musiał zgłosić się na...

 • Ponad 170 tysięcy kierowców sprawdziło stan swojego konta punktowego bez wychodzenia z domu. Obywatele założyli niemal 70 tys. nowych Profili Zaufanych (eGO). To bilans po czterech dniach od uruchomienia e-usługi "Sprawdź swoje punkty karne".

 • Syn, prowadząc samochód, nazbierał 27 punktów karnych. Poszedł na szkolenie, które miało część wykasować, a mimo to starosta zatrzymał mu prawo jazdy. Jakim prawem, skoro bratanek, mając 23 punkty, 6 skasował na szkoleniu? Danuta R. z Radomia.

 • Od poniedziałku kierowca sprawdzi zdalnie punkty karne

  Już od poniedziałku, 24 kwietnia kierowcy w całym kraju będą mogli bez wychodzenia z domu sprawdzić ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że e-usługa będzie dostępna od tego dnia na portalu Obywatel.gov.pl.

 • ...4 punkty karne.

 • Od dzisiaj kierowcy mogą sprawdzić liczbę punktów karnych przez internet. Muszą jednak założyć Profil Zaufany (eGO)

  Dzisiaj Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia nową usługę, która umożliwi kierowcom sprawdzenie liczby punktów karnych bez potrzeby udawania się na komendę policji. Jedyne, co będzie wymagane, to założenie Profilu Zaufanego (eGO), ale i to w przypadku większości użytkowników da się to załatwić przez internet.

 • ...uprawnienia do prowadzenia auta kierowca ma krócej niż rok) będzie Pani musiała ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy. Punkty karne kasowane są po roku od ich otrzymania. Jeśli okaże się, że ma ich...

 • Bankowe konto ułatwi złożenie PIT i sprawdzenie punktów karnych

  Coraz więcej spraw urzędowych da się załatwić zdalnie, przez bankowe e-konto. Po możliwości składania wniosków o 500+, kilka instytucji oferuje założenie profilu zaufanego (PZ) czyli odpowiednika podpisu elektronicznego. Dwa dają też opcję złożenia wniosku o wypełnienie zeznania podatkowego PIT.

 • ​Karny urlop za karne punkty

  Maciej Wroński, radca prawny Ogólnopolskiego Związku Przewoźników Drogowych. Karny urlop za karne punkty - to dobry pomysł? Dołącz do dyskusji na Forum INTERIA.PL Stracą nie tylko kierowcy(...) są bardziej narażeni na punkty karne, mogą mieć permanentne problemy z absencją pracowników. - Nie rozumiem też, dlaczego uznano, że odbywanie kursu w weekend nie jest...

 • Firmy ubezpieczeniowe dostaną dane o naszych mandatach drogowych tylko za wyraźną zgodą klienta. Ministerstwo Cyfryzacji mocno hamuje zapędy ubezpieczycieli, którzy chcą dostępu do policyjnych informacji o swoich klientach.