• Informacje na temat:

  punkty procentowe

Artykuły na temat: punkty procentowe
 • Młodzi Hiszpanie wciąż na rozdrożu

  Prawie 30-procentowe bezrobocie, śmieciowe umowy i najniższe płace - po 10 latach od początku kryzysu w Hiszpanii, młodzi wciąż nie widzą przed sobą perspektyw.

 • Inflacja, stopy procentowe i kurs złotego

  W ciągu najbliższych kilku miesięcy może pojawić się potrzeba obniżki stóp procentowych o 50 pb - uważa Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej. Wśród przyczyn wymienił m.in.: umocnienie się złotego, słabą dynamikę inwestycji, niskie stopy proc. w otoczeniu oraz możliwe spadki cen surowców. Nie można inflacji w poszczególnych okresach rozpatrywać w oderwaniu od realiów politycznych, gospodarczych i rozwoju społecznego - zapowiedział Tomasz Mironczuk, ekspert Instytutu Badań nad Gospodarką...

 • Wzrost bezrobocia w 2013 roku

  Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce, według stanu na listopad 2013 roku, wyniosła 13,2 proc. i była wyższa o 3,3 punkty procentowe w porównaniu z listopadem 2012 roku. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w każdym miesiącu 2013 roku rejestrowano wyższy poziom bezrobocia, niż w roku 2012.

 • Bank Japonii utrzymał ujemne stopy procentowe

  Bank Japonii utrzymał ujemne stopy procentowe - poinformował bank w komunikacie. BoJ zachował też bez zmian swój forward guidance dla stóp procentowych.

 • Firmy będą szukać oszczędności. Zapomnij o podwyżce

  Ekspert Polskiej Konfederacji Pracowników Prywatnych Lewiatan Jeremi Mordasewicz uważa, że podwyższenie składki rentowej po stronie pracodawców to zła decyzja. Oznacza bowiem wzrost kosztów pracy. Nowe przepisy, zwiększające składkę o 2 punkty procentowe, wchodzą w życie od 1 lutego.

 • Uwaga na trzy słabe punkty polskiej gospodarki

  Polska gospodarka rozwija się najszybciej od sześciu lat. Korzystne są także perspektywy na najbliższe kwartały, bo gospodarka globalna, a zwłaszcza istotna dla Polski strefa euro, wydaje się zapominać o kryzysie.

 • Ponad połowa Polaków oczekuje podwyżek, ale tylko co 10. firma podniesie wynagrodzenia

  ...- Rozdźwięk pomiędzy oczekiwaniami pracowników a możliwościami pracodawców jest duży - powiedział agencji eNewsroom.pl Andrzej Kubisiak, szef biura prasowego Work Service. - Patrząc przez pryzmat historii na nasze dane widzimy, że jesienią skłonność do podwyżek ze strony pracodawcy była relatywnie niższa. W danych rok do roku mamy wzrost o 2 punkty procentowe, a 2 lata temu było o połowę...

 • 20-procentowe zniżki cen polis komunikacyjnych, mieszkaniowych i turystycznych oraz inne rabaty uzyskają pracownicy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) i ich bliscy dzięki umowie partnerskiej zawartej z PZU. To nie jedyna spółka, która udzieli pracownikom PGG rabatów.

 • Optymizm na rynku pracy największy od 2010 roku

  ...kwartału 2010 roku. Zarówno w ujęciu kwartalnym jak i rocznym prognoza uległa poprawie, odpowiednio o 2 i 3 punkty procentowe. Spośród 750 przebadanych pracodawców, 14 proc. planuje wzrost całkowitego(...) prognoza zatrudnienia wzrosła o odpowiednio 7 i 4 punkty procentowe. Jednocześnie pracodawcy czterech sektorów deklarują pogorszenie prognoz; dla sektora Finanse/ Ubezpieczenia/Nieruchomości/Usługi...

 • Chcesz przewalutować kredyt we frankach? Pamiętaj o możliwym wzroście stopy procentowej w 2018 roku

  Nie ma optymalnego rozwiązania dla frankowiczów. Restrukturyzacje kredytów mają głównie polegać na ich przewalutowaniu. Tymczasem to nie obniży rat, a dodatkowo narazi zadłużonych na ryzyko podwyższenia stopy procentowej w drugim kwartale 2018 roku. Banki powinny oczywiście wychodzić naprzeciw oczekiwaniom dłużników. Mogą proponować im np. karencję w spłacie kapitału kredytu. Wówczas