• Informacje na temat:

  purwin adam

Artykuły na temat: purwin adam
 • PKP Cargo: Związkowcy chcą 250 złotych podwyżki na pracownika

  Jak poinformował Henryk Grymel z kolejarskiej "Solidarności", działające w PKP Cargo związki zawodowe chcą podwyżek dla wszystkich pracowników spółki w wysokości 250 zł. Adam Purwin, prezes PKP Cargo, powiedział, że firma nie może przystać na nieracjonalne żądania.

 • Adam Purwin, prezes PKP Cargo złożył rezygnację

  Prezes PKP Cargo Adam Purwin złożył dziś (14 grudnia) rezygnację z członkowstwa w zarządzie i kierowania spółką. Ma ona skutek natychmiastowy.

 • Zwolnili ponad 3 tys. ludzi, teraz zatrudniają. Jaki to ma sens?

  Prezes PKP Cargo Adam Purwin wyjaśnia, że firma chce odbudować ten zawód w Polsce. W 2014 roku spółka zatrudniła prawie 500 osób, które przechodzą obecnie dwuletnie szkolenie. Rozmówca IAR dodaje, że firma chce zatrudnić i przeszkolić jeszcze około 500 osób. Adam Purwin tłumaczy, że branża kolejowa w najbliższych latach zderzy się z "luką pokoleniową", a szkolnictwo kolejowe w Polsce praktycznie...

 • Prezes zarządu PKP Cargo Adam Purwin: Chcielibyśmy, aby w przyszłym roku do Chin kursował jeden pociąg dziennie

  - Prowadzimy rozmowy z Pocztą Polską, aby do Chin i w odwrotnym kierunku wozić pociągiem przesyłki - oświadcza Adam Purwin, prezes PKP Cargo w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

 • "Puls Biznesu": Kolej zasypuje pokoleniową lukę

  Obecnie średnia wieku maszynistów to 50 lat. Giełdowa grupa zatrudnia ich ponad 4,5 tys. Musi jednak myśleć o zatrudnianiu nowych, bo doświadczeni maszyniści odchodzą na emerytury. "Rozmawialiśmy z ośrodkami pośrednictwa pracy i szkołami. Chcemy wyszkolić kilkuset maszynistów. Wyszkolenie jednego kosztuje tyle, co kształcenie pilota" - powiedział gazecie Adam Purwin, prezes PKP Cargo. Podobny...

 • Adam Jasser odwołany ze stanowiska prezesa UOKiK

  Premier Beata Szydło odwołała Adama Jassera ze stanowiska prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według niego procedura wyłonienia nowego prezesa może potrwać do miesiąca.

 • Kolejarze odejdą, biorąc z sobą 301 milionów złotych

  Cargo Adam Purwin.  W związku dużym zainteresowaniem programem dobrowolnych odejść ze strony pracowników Grupy PKP Cargo zwiększona została pula środków przeznaczonych na ten cel z ok. 90 mln do 301

 • PKP Cargo: Strajk przesunięty do grudnia

  - Cieszę się, że nie dochodzi do zawirowań w funkcjonowaniu firmy - powiedział PAP Adam Purwin, prezes PKP Cargo. Strajk decyzją Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego (KKPS), zawieszony do 9 grudnia br.

 • Maszynista poszukiwany. Spółki kolejowe podkupują sobie ludzi

  ...stypendialnym chcemy objąć ok. 800 uczniów - powiedział DGP prezes Adam Purwin. - Wyszkolenie jednego maszynisty kosztuje ponad 100 tys. zł - dodaje. Spółka...

 • Kolej na lepsze czasy

  - Ruch towarowy z dróg musi w większej mierze być przenoszony na kolej, bo ta jest tańsza, mniej kolizyjna i bardziej przyjazna dla środowiska - przekonuje Adam Purwin, prezes zarządu PKP Cargo, w rozmowie z Piotrem Stefaniakiem.