• Informacje na temat:

  putin wystąpienie

Artykuły na temat: putin wystąpienie
 • Eksperci: Skutki zmian emerytalnych w Rosji będą długoterminowe

  Komentując wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina, który poinformował w środę obywateli o zmianach w systemie emerytalnym, eksperci oceniają, że notowania Putina nie będą już słabnąć, ale polityczne skutki reformy emerytalnej będą długoterminowe.

 • Wczorajszy wyraźny spadek indeksu mógł się zakończyć obroną wsparcia na dołku sprzed tygodnia - 1960 pkt. Jeszcze rano były ku temu dobre przesłanki - wszak wczorajszy spadek odbył się bez poważnego obrotu i w porównaniu do innych parkietów sporo na wyrost. Tak się jednak nie stało.

 • Rubel odbił się od dna

  Rubel odbił się od dna. W poniedziałek o godz. 11.10 czasu lokalnego (godz. 9.10 w Polsce) na giełdzie w Moskwie za 1 dolara płacono 46,00 rubli, czyli 0,64 więcej niż na zamknięciu w piątek, a za 1 euro - 57,33 rubli, tj. o 0,71 więcej niż w piątek na koniec dnia.

 • Poranny, wtorkowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na kluczowych zestawieniach oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3011 PLN za euro, 3,6718 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6827 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8611 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,166 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

 • USD traci (w ślimaczym tempie) czwartą sesję z rzędu, gdyż kolejny dzień bez wspominania o konfliktach handlowych zabrały z rynków poczucie kierunku. Być może klimat ulegnie zmianie po wystąpieniu prezesa Fed w Kongresie USA, choć oczekiwania nie są za wysokie; dostaniemy też czerwcowy odczyt produkcji przemysłowej. Funt obserwuje raport z rynku pracy, gdzie dynamika płac będzie wskazówką dla Banku Anglii.

 • Donald Trump walczy z podległymi służbami. Wyniszczający konflikt z Rosją w tle

  Konflikt między Donaldem Trumpem a służbami specjalnymi i organami ścigania był od początku wpisany w tę prezydenturę. Przysłowiowa strzelba wisiała już w pierwszym akcie dramatu, za który można uznać kampanię wyborczą z 2016 r. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w ostatnim akcie strzelba wystrzeli, bo stawka jest ogromna.

 • Dariusz Rosati: Unia dzieli się na wspólnotę strefy euro i peryferie

  - Polska, największy z krajów bez euro, straciła zainteresowanie, by utrzymać spójność Unii. To niebezpieczne - mówi europarlamentarzysta, były minister spraw zagranicznych Dariusz Rosati w rozmowie z Adamem Sofułem.

 • Problemy w Hiszpanii nie są zagrożeniem dla euro. To jest problem lokalny - uważa Jan Loeus, główny strateg JPMorgan Chase.

 • 3 stycznia, jak pewnie wielu z nas pamięta, na wykresie eurodolara notowano minimum wynoszące ok. 1,0345. Po 23 stycznia, a więc po blisko trzech tygodniach, uformował się opór w pobliżu 1,0770. Następnie, po kilku dniach wahań, wykres zszedł niżej, poniżej 'zero siódemki' - ale dziś rano lokuje się znów wyżej, przy 1,0730.

 • Oczywiście eurodolar bywał w minionym tygodniu niżej niż teraz, ale jednak po payrollsach mieliśmy tymczasowy powrót na wyższe poziomy, a zatem jeżeli teraz notujemy 1,1125-30, to jest to czas silnego dolara. Pamiętajmy jednak, że nie oznacza to, iżby wykreował się jakiś generalny trend - w gruncie rzeczy wciąż panuje konsolidacja.