• Informacje na temat:

  pzu dywidenda

Artykuły na temat: pzu dywidenda
 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Ministerstwo Skarbu Państwa popiera politykę dywidendową PZU, zakładającą wypłatę w postaci dywidendy 50-100 proc. zysku - poinformował dziennikarzy wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  ...ważniejszym czynnikiem jest sytuacja na rynkach surowcowych - twierdzi Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK. Dywidendowymi pewniakami są instytucje finansowe - PZU deklaruje wypłatę na niezmienionych zasadach...

 • PZU: Szybciej wdrożymy strategię, będzie dywidenda

  Grupa PZU zrealizuje obowiązującą do 2020 roku strategię, która zakłada redukcję kosztów działalności, inwestycje w innowacje oraz szybki rozwój, także na rynku bankowym - zapewnia p.o. prezesa Marcin Chludziński.

 • Strategia PZU: Rentowność pójdzie w górę

  Wzrost rentowności do 22 proc., pomimo dużych planów inwestycyjnych oraz planowanych przejęć, sięgająca 80 proc. zysku dywidenda (nagroda z zysku) oraz spełnianie wysokich norm bezpieczeństwa - to strategiczne cele PZU na 2020 rok. Przyjrzyjmy się, jak największy polski ubezpieczyciel chce osiągnąć te cele.

 • PZU i PFR kupili bank Pekao. Teraz skorzystają z dywidendy

  Wczoraj (04.05. br.) Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na zakup przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i Powszechny Zakład Ubezpieczeń akcji Banku Pekao. Do transakcji kupna - według założeń - powinno dość na początku czerwca. Termin nie jest bez znaczenia.

 • MSP nie widzi zagrożenia dla dywidend

  Ministerstwo Skarbu Państwa nie widzi zagrożenia dla realizacji planu 4,5 mld zł wpływu z dywidend ze spółek nadzorowanych na GPW.

 • 9 stycznia będziemy chcieli ogłosić coś, co nazywamy "Nowe PZU"

  PZU planuje w styczniu 2018 roku przedstawić aktualizację strategii - poinformował prezes PZU SA Paweł Surówka. Po III kwartałach Grupa PZU uzyskała wynik z działalności operacyjnej na poziomie 3 896 mln zł wobec 1 960 mln zł w poprzednim roku (wzrost o 98,8%). Zysk netto wzrósł o 1 495 mln zł (+99,1%) do poziomu 3 003 mln zł.

 • Biedronka płaci wyższe dywidendy niż banki

  Sieci handlowe wypierają instytucje finansowe na liście największych płatników na rzecz zagranicznych właścicieli. W kraju króluje Skarb Państwa.

 • Zysk netto grupy PZU w IV kwartale 2014 roku spadł do 403,9 mln zł z 528 mln zł rok wcześniej - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu rocznego. Zysk PZU okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 399,9 mln zł.