• Informacje na temat:

  qe3 fed

Artykuły na temat: qe3 fed
 • Fed dał, Fed wziął?

  Najbliższe posiedzenie amerykańskiej rezerwy federalnej powinno przynieść odpowiedź na najbardziej nurtujące inwestorów pytanie, czy helikopter sypiący dolarami, wprawiony w ruch przez Bena Bernanke, zakończy swoją misję i QE3 przejdzie do historii.

 • Fed ogranicza QE. Stopy na razie bez zmian

  Rezerwa Federalna ograniczyła program skupu aktywów o kolejne 10 mld dolarów, do 15 mld USD miesięcznie. Stopa funduszy federalnych nadal pozostała bez zmian w przedziale 0-0,25% Rezerwa Federalna po zakończeniu środowego posiedzenia powtórzyła, że wciąż zamierza utrzymywać stopy proc. bez zmian przez "znaczny okres czasu". Fed zgodnie z oczekiwaniami po raz kolejny ograniczył skalę luzowania

 • Zgodnie z oczekiwaniami FOMC zakończył ogłoszony we wrześniu 2012 r. program skupu aktywów QE3. W trakcie trwania programu suma bilansowa Rezerwy Federalnej wzrosła o 1,66 bln do 4,48 bln USD, a stopa bezrobocia spadła z 8,1% do 5,9% (wrzesień 2014 r., NB. w momencie rozpoczęcia QE3 oczekiwano, że ten poziom zostanie osiągnięty na koniec 2015 r.). Zapowiedziano kontynuację polityki reinwestowania

 • Inwestorzy w USA czekali wczoraj na decyzję FOMC ws. stóp procentowych i losy QE3. O ile te pierwsze pozostały bez zmian (z sugestią, że podwyżka może nastąpić szybciej niż przewidują analitycy), o tyle FED zdecydował się zamknąć program luzowania.

 • Finał QE3, czyli koniec cudów w polityce pieniężnej

  Ilościowe luzowanie polityki pieniężnej, to nadzwyczajny mechanizm, który amerykańska rezerwa federalna zastosowała po raz pierwszy niemal równo sześć lat temu. Niezwykle trudno o jednoznaczną ocenę skutków prowadzonej takiej polityki pieniężnej. Nie brakuje jej zwolenników, jak i przeciwników.

 • Bieżący tydzień na rynku głównej pary walutowej rozpoczynamy praktycznie z poziomów zamknięcia ubiegłego, po tym jak w piątek, dzień po decyzji EBC eurodolar odreagowywał wzrosty. Rynek wciąż próbuje "zgadnąć', kiedy EBC mógłby rzeczywiście rozpocząć ilościowe luzowanie w Europie, a informacje jakie otrzymuje niewiele mu w tym pomagają

 • Wielu członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) jest gotowa do "dłuższego" utrzymywania stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych bez zmian - wynika z minutes ze styczniowego posiedzenia Fed.

 • Cztery powody do podwyżki stóp procentowych przez Fed

  Wielu inwestorów marzy o czwartej rundzie luzowania ilościowego lub przynajmniej o przełożeniu pierwszej podwyżki stóp przez Fed na 2016 r. Byłoby to nierozsądne posunięcie. Za utrzymaniem status quo przemawiają dwa argumenty:

 • EBC na krawędzi dużej pomyłki, gdy Fed oblewa test inflacji

  Luzowanie ilościowe (ang. quantative easing - QE) ma za zadanie pobudzenie wzrostu gospodarczego i podbicie inflacji. QE, to niekonwencjonalna metoda, którą posłużył się po załamaniu finansowym w 2008 roku amerykański bank centralny, czyli Fed.

 • Handel w środę przebiegał w oczekiwaniu na wieczorne posiedzenie FOMC. Przez większą część dnia FW20 oscylował wokół punktu odniesienia.