• Informacje na temat:

  rachityczny

Artykuły na temat: rachityczny
 • Anna F. kilka lat temu kupiła mieszkanie na nowym osiedlu. Ponieważ wokół było tylko kilka rachitycznych drzewek, piach i hałdy ziemi postanowiła kupić na własną rękę kilkanaście sadzonek drzew i krzewów. Osobiście posadziła je pod swoim oknem. Ponieważ Anna systematycznie dbała o swój „ogródek”, zieleń się rozrosła. Przez kilka lat drzewa i krzewy nikomu nie przeszkadzały...

 • Wyciągamy "ze skarpet" miliardy i kupujemy mieszkania

  W dużych miastach większość mieszkań kupowanych jest za gotówkę. U samych tylko deweloperów mówimy o kilkunastu tysiącach lokali kwartalnie - sugerują szacunki NBP. Powód? Rachityczne oprocentowanie bankowych depozytów.

 • Dwa lata najniższych stóp procentowych w historii

  7,6 mld zł rocznie - tyle Polacy oszczędzają na kredytach hipotecznych dzięki rekordowo niskim stopom procentowym. Z drugiej strony deponenci mogą liczyć jedynie na rachityczne oprocentowanie lokat.

 • Polacy kupili za gotówkę prawie 50 tys. nowych mieszkań

  W 2017 roku deweloperzy sprzedali za gotówkę rekordową liczbę mieszkań. Wszystko dlatego, że rodzimi inwestorzy poszukują alternatywy dla rachitycznie oprocentowanych depozytów bankowych. Dobra passa może trwać też w 2018 roku - prognozuje Open Finance.

 • Choć czwartkowa sesja przyniosła dalsze wzrosty głównych indeksów, a w przypadku średniej przemysłowej Dow Jones`a zanotowano kolejny w tym roku, 25 rekord notowań to dynamika zwyżek była bardzo rachityczna. Wspomniany indeks DJIA zyskał 0,23 proc., S&P500 0,05 proc., a Nasdaq Composite 0,11%.

 • Nie zarobisz na lokacie z 2016 roku

  Znowu inflacja zaczęła pochłaniać oszczędności Polaków. Ci, który złożyli w bankach depozyty w 2016 roku najczęściej nie mają co liczyć na zyski. Od rachitycznych odsetek trzeba bowiem najpierw odjąć podatek, a to co zostanie nie uchroni już kapitału przed utratą wartości - wynika z najnowszej projekcji inflacji przygotowanej przez NBP.

 • Nie widać końca strat na lokatach

  Mamy złe informacje dla oszczędzających w bankach. Ceny towarów i usług rosną, a Rada Polityki Pieniężnej nie pali się do podnoszenia stóp procentowych. Może się okazać, że lokaty wciąż będą oprocentowane rachitycznie, a inflacja coraz mocniej zacznie drenować oszczędności Polaków skłaniając ich do coraz bardziej ryzykownych inwestycji - przewidują eksperci Open Finance.

 • Prof. Marian Noga: Waluty państw w dobrej kondycji gospodarczej pozostaną mocne

  Euro pozostanie słabą walutą tak długo, jak długo słaby będzie rozwój gospodarczy państw Unii Europejskiej - uważa prof. Marian Noga, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem dziś w notowaniach najważniejszych walut świata mniej liczy się spekulacja, a bardziej czynniki fundamentalne, czyli kondycja gospodarki.

 • Polacy kupują najwięcej nowych mieszkań w Europie

  Prawie co druga złotówka wydawana w Polsce na mieszkanie, trafia na konta deweloperów. Żaden duży kraj na starym kontynencie nawet nie zbliża się do tego wyniku. Najmniej nowych mieszkań sprzedaje się w Danii, gdzie udział deweloperów w rynku mieszkaniowym jest aż 76 razy niższy niż "nad Wisłą" - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane Eurostatu.

 • Polacy kupują za gotówkę ponad 4 tys. mieszkań miesięcznie

  Zakupy gotówkowe wciąż przeważają w biurach sprzedaży deweloperów - wynika z najświeższych szacunków NBP. Bez udziału kredytu finansowane są aż dwie transakcje na trzy, a na rynek wpływa co miesiąc prawie 1,5 mld złotych wyciąganych ze skarpet.