• Informacje na temat:

  rachityczny

Artykuły na temat: rachityczny
 • Anna F. kilka lat temu kupiła mieszkanie na nowym osiedlu. Ponieważ wokół było tylko kilka rachitycznych drzewek, piach i hałdy ziemi postanowiła kupić na własną rękę kilkanaście sadzonek drzew i krzewów. Osobiście posadziła je pod swoim oknem. Ponieważ Anna systematycznie dbała o swój „ogródek”, zieleń się rozrosła. Przez kilka lat drzewa i krzewy nikomu nie przeszkadzały...

 • Wyciągamy "ze skarpet" miliardy i kupujemy mieszkania

  W dużych miastach większość mieszkań kupowanych jest za gotówkę. U samych tylko deweloperów mówimy o kilkunastu tysiącach lokali kwartalnie - sugerują szacunki NBP. Powód? Rachityczne oprocentowanie bankowych depozytów.

 • Dwa lata najniższych stóp procentowych w historii

  7,6 mld zł rocznie - tyle Polacy oszczędzają na kredytach hipotecznych dzięki rekordowo niskim stopom procentowym. Z drugiej strony deponenci mogą liczyć jedynie na rachityczne oprocentowanie lokat.

 • Polacy kupili za gotówkę prawie 50 tys. nowych mieszkań

  W 2017 roku deweloperzy sprzedali za gotówkę rekordową liczbę mieszkań. Wszystko dlatego, że rodzimi inwestorzy poszukują alternatywy dla rachitycznie oprocentowanych depozytów bankowych. Dobra passa może trwać też w 2018 roku - prognozuje Open Finance.

 • Choć czwartkowa sesja przyniosła dalsze wzrosty głównych indeksów, a w przypadku średniej przemysłowej Dow Jones`a zanotowano kolejny w tym roku, 25 rekord notowań to dynamika zwyżek była bardzo rachityczna. Wspomniany indeks DJIA zyskał 0,23 proc., S&P500 0,05 proc., a Nasdaq Composite 0,11%.

 • Nie zarobisz na lokacie z 2016 roku

  Znowu inflacja zaczęła pochłaniać oszczędności Polaków. Ci, który złożyli w bankach depozyty w 2016 roku najczęściej nie mają co liczyć na zyski. Od rachitycznych odsetek trzeba bowiem najpierw odjąć podatek, a to co zostanie nie uchroni już kapitału przed utratą wartości - wynika z najnowszej projekcji inflacji przygotowanej przez NBP.

 • Nie widać końca strat na lokatach

  Mamy złe informacje dla oszczędzających w bankach. Ceny towarów i usług rosną, a Rada Polityki Pieniężnej nie pali się do podnoszenia stóp procentowych. Może się okazać, że lokaty wciąż będą oprocentowane rachitycznie, a inflacja coraz mocniej zacznie drenować oszczędności Polaków skłaniając ich do coraz bardziej ryzykownych inwestycji - przewidują eksperci Open Finance.

 • Już w połowie maja bieżącego roku, gdy publicznie zaprezentowano pomysł zlikwidowania podatku liniowego dla przedsiębiorców i faktycznego wprowadzenia III progu podatkowego, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyraził na ten temat bardzo krytyczną opinię, wskazując m.in. na fakt, że podatek uderzy finansowo przede wszystkim we wciąż rachityczną klasę średnią. Dzisiaj dysponujemy gotowym projektem ustawy, który trzeba ocenić jeszcze gorzej - zakłada on bowiem zwiększenie obciążeń nie tylko...

 • Prof. Marian Noga: Waluty państw w dobrej kondycji gospodarczej pozostaną mocne

  Euro pozostanie słabą walutą tak długo, jak długo słaby będzie rozwój gospodarczy państw Unii Europejskiej - uważa prof. Marian Noga, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem dziś w notowaniach najważniejszych walut świata mniej liczy się spekulacja, a bardziej czynniki fundamentalne, czyli kondycja gospodarki.

 • Polacy kupują najwięcej nowych mieszkań w Europie

  Prawie co druga złotówka wydawana w Polsce na mieszkanie, trafia na konta deweloperów. Żaden duży kraj na starym kontynencie nawet nie zbliża się do tego wyniku. Najmniej nowych mieszkań sprzedaje się w Danii, gdzie udział deweloperów w rynku mieszkaniowym jest aż 76 razy niższy niż "nad Wisłą" - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane Eurostatu.