• Informacje na temat:

  rachunek kosztów pełnych

Artykuły na temat: rachunek kosztów pełnych
 • Zmieniając nieco przyzwyczajenia, inwestując w lepszy sprzęt na rachunkach za wodę możemy zaoszczędzić nawet 70 zł miesięcznie. Eksperci przypominają, że zmywarka zużywa nawet pięciokrot nie mniej wody w porównaniu z myciem ręcznym.

 • W Krakowie większe dopłaty do rachunków za ogrzewanie

  W Krakowie będą większe dopłaty do rachunków za ogrzewanie, dla tych którzy wymienili piece węglowe na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Dla osób najuboższych mogą one wzrosnąć nawet o tysiąc złotych rocznie. Nowe, korzystniejszej dla mieszkańców zasady przyjęli w tym tygodniu radni.

 • Wakacje na koszt firmy

  Każdy z pracodawców wybiera sposób, w jaki chce dofinansować wypoczynek swoich pracowników. Mogą to być świadczenie urlopowe lub tzw. "wczasy pod gruszą". Jaka jest między nimi różnica i jak może z nich korzystać pracownik, tłumaczy Marta Kosakowska, aplikant adwokacki TGC Corporate Lawyers.

 • Dzięki nowej ustawie spadkobiercy zaoszczędzą czas na poszukiwanie rachunków bankowych po zmarłych

  Od 1 lipca br. Krajowa Izba Rozliczeniowa udostępnia bankom i SKOK-om usługę o nazwie "Centralna informacja o rachunkach uśpionych". Ma ona służyć do pozyskiwania danych o odziedziczonych lub zapomnianych środkach. Dzięki niej w szybki sposób odnajdziemy konta spadkodawców.

 • ...oferty przeznaczone są jednak głównie dla osób, które mają rachunek ROR w danym banku. Polecenie zapłaty (Direct Debit) W ten sposób możesz opłacić rachunki na zmienną kwotę. Taka usługa kosztuje(...) przelew nie został zrealizowany, poproś o zaświadczenie o braku wpłaty. Zaświadczenie będziesz musiała odebrać osobiście. Udaj się do pośrednika, u którego opłacałaś rachunek. Domagaj się zwrotu...

 • Diety pracowników są kosztem przedsiębiorcy

  Diety wypłacane pracownikom za wyjazdy związane z działalnością firmy są kosztem uzyskania przychodu. Również wydatki na swoje podróże przedsiębiorca może zaliczyć w ciężar kosztów w wysokości nieprzekraczającej kwot ustalonych dla pracowników - przypomina Tax Care.

 • Kiedy zaczyna ci brakować pieniędzy na opłaty, wcale nie jesteś w sytuacji bez wyjścia.

 • Niedoszacowana Rodzina 500 plus. Rząd pomylił się w rachunkach dwukrotnie

  Rząd dwukrotnie pomylił się w rachunkach. Pesymistycznie ocenił liczbę urodzin i zdecydowanie nie docenił wypłat na pierwsze dziecko.

 • Praca na własny rachunek oznacza niezależność, również finansową, ale i ryzyko.

 • Tania energia pozwala oszczędzić na rachunkach

  Koszt utrzymania "dachu nad głową" spada - podobnych sytuacji trudno szukać w najnowszej historii Polski - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank. Wszystko za sprawą taniejących surowców. Mniej niż przed rokiem trzeba płacić za gaz, opał czy energię eklektyczną.