• Informacje na temat:

  rachunek kosztów zmiennych

Artykuły na temat: rachunek kosztów zmiennych
 • ...elektroenergetycznej z wydatkami na rozwój i modernizację sieci. Wysokość opłaty zależy od ilości kupionych kWh (kilowatogodzin). Opłata przejściowa. Jest to opłata uiszczana na pokrycie kosztów...

 • Co można wyczytać z rachunku za gaz czy prąd?

  Większość dorosłych Polaków co 2 miesiące otrzymuje rachunki za prąd czy gaz, jednak dla niemal 40 proc. z nas są one napisane niezrozumiałym szyfrem . Czego możemy się dowiedzieć z rachunków? Dlaczego płacimy rachunki nawet, jeśli nie zużywamy gazu? To pytania, na które eksperci bm.pl znaleźli odpowiedzi.

 • ...oferty przeznaczone są jednak głównie dla osób, które mają rachunek ROR w danym banku. Polecenie zapłaty (Direct Debit) W ten sposób możesz opłacić rachunki na zmienną kwotę. Taka usługa kosztuje(...) przelew nie został zrealizowany, poproś o zaświadczenie o braku wpłaty. Zaświadczenie będziesz musiała odebrać osobiście. Udaj się do pośrednika, u którego opłacałaś rachunek. Domagaj się zwrotu...

 • Gajda: Zmiana prawa nie może powodować skokowych podwyżek cen wody

  Nowe Prawo wodne nie może pociągać za sobą skokowych podwyżek cen wody dla mieszkańców, nie może być też pretekstem do podnoszenia cen za dostarczenie jej Polakom - uważa wiceszef resortu środowiska Mariusz Gajda. Jego zdaniem 4-osobowa rodzina zapłaci za wodę ok. 20 groszy więcej rocznie, a nie jak zapowiadają wodociągi - nawet 30-40 zł.

 • ...}}--> Warto wiedzieć Minimalna kwota uzbierana w ramach poduszki finansowej to równowartość trzech miesięcznych kosztów poniesionych na rachunki i życie. Komfortowo...

 • Mimo zapewnień rządu, że podwyżek nie będzie, eksperci są przekonani, że już w przyszłym roku rachunki za nią będą wyższe.

 • Regularnie odkładaj choćby niewielkie kwoty. Gdy zbierzesz np. 1000 zł, wybierz odpowiednią dla siebie ofertę: oceń ryzyko i ewentualny zysk.

 • W ciemno ustalają wodne taryfy

  Przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne mają twardy orzech do zgryzienia. Zostało im zaledwie kilkanaście dni na zaproponowanie opłat za kranówkę i ścieki. Tymczasem nie mają pewności, jakie same poniosą koszty.

 • Praca dla replikanta

  ...wnioskowanie na podstawie olbrzymich ilości zmiennych i różnorodnych cyfrowych danych, które pozostawiamy, np. płacąc kartami, używając smartfonów, przeglądając internet, pisząc e-maile i posty czy(...) pracy jako towaru sprzedawanego pracodawcy czy wykonywanej na własny rachunek. Coraz mniej jest pracy, która jest przedmiotem umów na czas nieokreślony, przybywa zaś umów śmieciowych. I - jak podkreśla...

 • Gaz u końcowego odbiorcy - ostatni etap drogi błękitnego paliwa

  Ostatnim etapem "życia" gazu ziemnego jest jego dostawa do odbiorcy końcowego. Tam następuje pomiar ilości dostarczonego gazu i jego zużycie. Potem pozostaje jedynie uregulować rachunek. Klienci mają swobodę w wyszukiwaniu najlepszych ofert, ale ponoszą także ryzyko np. wzrostu cen.