• Informacje na temat:

  rachunek oszczędnościowy

Artykuły na temat: rachunek oszczędnościowy
 • ...1. Otwórz w swoim banku rachunek oszczędnościowy – zwykle jest to bezpłatne i nie wymaga szczególnych zabiegów. Chodzi o konto, na które wpływają drobne,...

 • Rośnie liczba osób przenoszących rachunek bankowy

  W III kw. 2016 r. na zmianę rachunku bankowego zdecydowało się 12 879 osób - wynika ze statystyk prowadzonego przez KIR systemu Ognivo. Oznacza to wzrost o 89,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

 • Jak uniknąć ukrytych opłat za konto

  Rachunek za 0 zł, bezpłatna karta bankomatowa, wypłaty bez prowizji… Dopiero gdy sprawdzamy saldo, okazuje się, że bank tu zabrał 1 zł, a tu 5! Wiele usług pozornie jest darmowych. Demaskujemy bankowe triki!

 • Odsetki od lokat bankowych przychodem z działalności gospodarczej

  Od 1 stycznia przychodem z działalności gospodarczej będą odsetki od lokat terminowych, założonych przez przedsiębiorcę. To oznacza, że przedsiębiorcy wszelkie zyski z bankowych depozytów będą musieli wykazywać w rozliczeniach podatkowych - wynika z analizy Tax Care.

 • Dzięki specjalnej aplikacji drobne kwoty z konta osobistego przekazywane są na rachunek oszczędnościowy przy okazji płacenia kartą. Programy oszczędnościowe proponują mBank, PKO BP, ING Bank Śląski, Credit Agricole oraz Getin Bank.

 • Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2015

  Nowy rok niesie ze sobą zwykle zmiany. Także TotalMoney.pl postanowiło zmienić comiesięczny ranking kont oszczędnościowych. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem kont dla nowych środków, nowych klientów i standardowych. Które z nich jest najbardziej korzystne?

 • Bezobsługowe oszczędzanie to forma automatycznego odkładania pieniędzy. Najczęściej polega na zaokrąglaniu końcówek transakcji i przekazywaniu ich na rachunek oszczędnościowy(...) przelane na Pani rachunek oszczędnościowy. Zależnie od banku kwotę zaokrąglenia można ustalić do pełnych dziesięciu złotych lub postanowić jaki jej procent z przedziału (1-15 proc.) będzie przelewany...

 • Zarówno podczas egzekucji administracyjnej, jak i sądowej, banki dokonują blokady na wszystkich rachunkach bankowych dłużnika do wysokości egzekwowanej kwoty, nawet jeżeli na jednym rachunku znajdują się wystarczające środki na pokrycie długu.

 • Oszczędzanie - poradnik motywacyjny dla opornych

  ...​Dysponujesz wolnymi środkami, ale brak ci pomysłu na inwestycje? Nie masz zaufania do produktów oszczędnościowych, które swoim klientom oferują banki? Brak ci motywacji i cierpliwości do systematycznego oszczędzania? Rozpoznaj przyczyny, które powstrzymują cię przed odkładaniem wolnych środków, zbuduj plan oszczędzania i zacznij go realizować.

 • Ranking kredytów hipotecznych - czerwiec 2015

  Myślisz o zakupie jednopokojowego mieszkania z rynku wtórnego? Eksperci TotalMoney.pl przygotowali ranking kredytów hipotecznych, w którym przeanalizowali aktualne oferty finansowania zakupu kawalerki. Sprawdź, gdzie warto wnioskować o kredyt na kupno "czterech kątów", a których instytucji lepiej unikać.