• Informacje na temat:

  rachunek za prąd

Artykuły na temat: rachunek za prąd
 • Dostałam wyższy niż zwykle rachunek za prąd. Moim zdaniem zakład energetyczny zawyżył mi prognozę zużycia energii. Czy mam prawo zgłosić reklamację? Czy dostawca może mi odłączyć prąd, jeśli nie zapłacę rachunku w terminie? - pyta Anna z Opola.

 • Hiszpanie płacą zawyżone rachunki za prąd - donosi Facua, organizacja broniąca praw konsumenta. Informuje, że niespełna połowa wartości rachunków jest zapłatą za zużytą energię elektryczną, resztę stanowią podatki i opłaty często niemające związku z produkcją prądu.

 • Ministerstwo Energii ostrzega, że powinniśmy się przygotować na wyższe rachunki za prąd. Podwyżka będzie spowodowana m.in. modernizacją całej polskiej...

 • Polacy płacą jedne z najwyższych rachunków za prąd w Europie

  Wyższe rachunki za energię elektryczną dostają tylko mieszkańcy Cypru, Niemiec, Słowacji i Węgier. Tymczasem prosta zmiana sprzedawcy może przynieść spore oszczędności. W Norwegii co roku decyduje się na nią prawie 2/3 właścicieli mieszkań i domów.

 • Dostałaś wyjątkowo wysoki rachunek za energię elektryczną? Masz pewność, że jest on nieuzasadniony? Złóż pisemną reklamację u dostawcy prądu, kwestionującą wysokość faktury. Możesz zażądać laboratoryjnego badania licznika.

 • Rachunek za energię można zmniejszyć. Co nam pożera prąd?

  Co drugi Polak pozostawia komputer w stanie uśpienia, zamiast go wyłączyć, a co 5. w stanie czuwania pozostawia wszystkie inne urządzenia w swoim domu - wynika z badania przeprowadzonego przez Multimedia Polska. Niestety nie zawsze urządzenia w stanie spoczynku zużywają znacznie mniej energii.

 • ..., przedsiębiorstwo nie może wstrzymać dostaw do wyroku. Prawo jest dla ciebie łaskawsze także w przypadku zmiany sprzedawcy gazu lub prądu. Dotychczasowy ma obowiązek umożliwić odbiorcy zmianę...

 • Baca-Pogorzelska: Wyższe rachunki za prąd wkurzą każdego. Ale inaczej grozi nam prawdziwy blackout

  "Gazeta Wyborcza" postanowiła kolejny raz postraszyć Polaków wyższymi rachunkami za prąd, posługując się przy okazji przemawiającym do wyobraźni porównaniem z opłatami radiowo-telewizyjnymi. "Abonament węglowy mknie przez Sejm. Bo liczy się tradycja, a nie biznes" - oznajmiła nam 10 lipca gazeta. Zadzwonił do mnie kolega z radia z pytaniem, czy wiem coś o nowym podatku, bo ten zadziwił nawet

 • ...zachowania numeru rachunku. Otwierając nowe konto, nawet w tym samym banku, otrzyma pani zawsze nowy numer rachunku. ● Bank, do którego przenosimy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, dopełni(...) zlecenia przelewów, polecenia zapłaty za prąd lub gaz, a także dane wszystkich zapisanych na starym rachunku tzw. zdefiniowanych odbiorców, czyli podmiotów i osób, do których były wykonywane...

 • Prawie dwa mln klientów otrzyma obniżone rachunki za energię elektryczną

  Blisko 2 mln klientów dostawcy energii elektrycznej Innogy i kilkaset tysięcy klientów innych dostawców otrzyma obniżone rachunki za energię elektryczną. Korekta będzie dotyczyć kwoty podwyżki wprowadzonej przez te firmy w styczniu.