• Informacje na temat:

  rachunki inwestycyjne

Artykuły na temat: rachunki inwestycyjne
 • Jestem jedyną spadkobierczynią mojej mamy. Mam problem z ustaleniem, gdzie zmarła miała rachunki bankowe lub lokaty. Co mogę zrobić? Danuta z Sierpca...

 • Przyjmowanie zapisów na obligacje serii K2 zostaje wydłużone do 17 października. Zapisy na obligacje Best serii K2 będą przyjmowane od inwestorów, którzy posiadają rachunek inwestycyjny w dowolnym domu maklerskim, a nie - jak dotychczas - tylko w Domu Maklerskim mBanku. Okres subskrypcji zostaje wydłużony o 3 dni, natomiast przewidywany dzień emisji, a więc i okresy odsetkowe, pozostają bez zmian.

 • Po śmierci mamy jestem jedyną osobą uprawnioną do jej spadku. Niestety, nie wiem, gdzie mama ulokowała majątek i jakie miała rachunki bankowe. Jak mogę to ustalić? Alicja Segda z Lidzbarka...

 • Rachunek za brexit: 100 mld euro czy zero?

  Już od dobrych kilku miesięcy trwa dyskusja, ile Wielka Brytania zapłaci za wyjście z Unii Europejskiej. W zależności od źródła liczby wahają się od 0 do 100 mld euro. Jednak finalna kwota prawdopodobnie nie będzie zależeć od jakichkolwiek wyliczeń, tylko od konsensusu politycznego pomiędzy Londynem i Brukselą - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Planując karierę w polskim świecie finansowym, każdy na pewno zwrócił uwagę na sztandarowe licencje naszego rynku kapitałowego. Tytuły maklera papierów wartościowych i doradcy inwestycyjnego otwierają przed ich posiadaczem niektóre z dotychczas niedostępnych drzwi. Niestety nie ma nic za darmo, każda z tych licencji wymaga poświęcenia sporej ilości wolnego czasu, a także pewnej gotówki.

 • "Puls Biznesu": Rada Legislacyjna przy premierze krytycznie o Centralnej Bazie Rachunków

  Rada Legislacyjna przy premierze skrytykowała pomysł stworzenia Centralnej Bazy Rachunków - informuje "Puls Biznesu". Projekt przygotowany przez Ministerstwo Finansów - grozi jej zdaniem - niekontrolowanym wyciekiem danych wrażliwych.

 • ...przez inny. Kluczowe daty 1. Zgodnie z przepisami rachunki indywidualne, które na dzień 30 czerwca 2014 r. nie przekraczały wartości 50 tys. dolarów, mogą nie podlegać...

 • Rząd chce stworzyć Centralną Bazę Rachunków. Dzięki niej fiskus ma łatwiej wykrywać oszustwa podatkowe.

 • Do inwestowania niewielkich kwot lokaty nie są odpowiednie. Banki bowiem z reguły wymagają wkładu minimum 500 zł. Można jednak spróbować lokować małe kwoty w funduszach inwestycyjnych (notowania znajdzie Pani w internecie, np. na www.bankier.pl). Bezpieczne do odkładania małych kwot są rachunki oszczędnościowe. Warto porównać oferty w różnych bankach.

 • OZE nie podniesie naszych rachunków za energię

  Minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński stwierdził podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że przyjęta przez sejm ustawa o wsparciu OZE nie podniesie naszych rachunków za energię.