• Informacje na temat:

  rachunki za gaz w kwh

Artykuły na temat: rachunki za gaz w kwh
 • ..., średniej jej ceny i liczby osób w gospodarstwie domowym. Wysokość limitu kWh w roku kalendarzowym wynosi: 900 kWh – dla gospodarstwa domowego prowadzonego przez osobę samotną; 1250 kWh – dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 4 osób; 1500 kWh – dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 5 osób. Limity będzie ogłaszał co roku minister Kwotowe limity będzie ogłaszał...

 • Prąd i gaz ostro w górę. Od nowego roku czekają nas spore podwyżki

  Prawdopodobnie już od początku przyszłego roku będziemy musieli głębiej sięgać do portfeli. Kilkuprocentowa podwyżka cen głównych źródeł energii to efekt wzrostu notowań surowców energetycznych.

 • ...tys. zł. – dla budynków jednorodzinnych, energooszczędnych ze zużyciem energii nie większym niż 40 kWh/m.kw. w ciągu roku (budynek o zużyciu energii 2-3 krotnie niższym niż dom tradycyjny); ● 50 tys. zł. – dla domów pasywnych ze zużyciem energii nie większym niż 15 kWh/ m.kw. w ciągu roku. Warunek to zaciągnięcie kredytu co najmniej w wysokości dopłaty i zakończenie budowy w ciągu maksymalnie...

 • Polska będzie bronić węgla do upadłego. Walka z UE przełoży się na wyższe rachunki za prąd

  Z publicznych pieniędzy nie będzie można dotować elektrowni węglowych, na których oparta jest nasza energetyka. Bruksela proponuje, by nowe elektrownie musiały spełniać normy środowiskowe. W tym celu unijni urzędnicy proponują, by limit emisji CO2 na jedną kilowatogodzinę wynosił 550 g. Zmiany te to prosta droga do wzrostu cen energii w Polsce.

 • Rewolucja na rynku energii: Rachunki za prąd będą wyższe

  Unia Europejska szykuje rewolucję na rynku energii. I wbrew zapewnieniom, że najlepiej wyjdą na niej konsumenci, czekać nas mogą wyższe rachunki za prąd.

 • Ile płaci się za prąd i gaz w Unii Europejskiej?

  Ceny energii elektrycznej w gospodarstwach domowych Unii Europejskiej w 2017 r. były najwyższe w Belgii, gdzie sięgały średnio 28 eurocentów za kilowatogodzinę, a najniższe w Bułgarii, gdzie wyniosły średnio 10 eurocentów. W Polsce było to ok. 15 eurocentów. W zdecydowanej większości krajów mieściły się w granicach od 10 do 20 eurocentów za kilowatogodzinę.

 • Jakie są koszty ogrzewania domu gazem?

  grzewczego. Coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji gazowych. Jest to praktyczne rozwiązanie, które charakteryzujące się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Serwis Kalkulatory Budowlane sprawdził, ile mogą wynieść koszty ogrzewania gazem przeciętnego domu jednorodzinnego.

 • Prezes UOKiK wydał decyzję dotyczącą spółki Polski Prąd i Gaz (dawniej Polska Energetyka PRO).

  Ponad 10 mln zł kary nałożył prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na spółkę Polski Prąd i Gaz - poinformował w poniedziałek Urząd. Według UOKiK spółka naruszała interesy konsumentów; jej przedstawiciele m.in. podszywali się pod dotychczasowego sprzedawcę prądu.

 • "Rz": Samorządy odczują wzrost cen energii

  Mimo uspokajających sygnałów ze strony resortu energii wzrost cen energii elektrycznej mocno uderzy w samorządy - ocenia "Rzeczpospolita". Dziennik daje przykład Krakowa, gdzie cena za energię wzrosła z 21 gr za kWh do 30 gr. W przypadku stolicy, cena za energię wzrosła o ponad 55 proc., do poziomu 341 zł/MWh.

 • Ogrzewanie - w naszym klimacie jedna z najważniejszych kwestii do przemyślenia przy budowie czy wynajmie domu. Aż 70 proc. całorocznych kosztów utrzymania budynku mieszkalnego pochłania jego ogrzewanie i podgrzewanie ciepłej wody. Nic więc dziwnego, że to właśnie na tym polu szukamy oszczędności. Jaki typ ogrzewania opłaca się najbardziej?