• Informacje na temat:

  rada bezpieczeństwa narodowego

Artykuły na temat: rada bezpieczeństwa narodowego
 • ...– w Polsce jest nim Narodowy Bank Polski (NBP). Jego organami są: prezes NBP, Rada Polityki Pieniężnej oraz zarząd. NBP pełni wiele ważnych funkcji, m.in. odpowiada za bezpieczeństwo systemu bankowego. Jest(...) procentowych (ustala je Rada Polityki Pieniężnej), w tym stopy referencyjnej, depozytowej i lombardowej. Na tej podstawie rynek międzybankowy określa własne stopy procentowe. W Polsce jest to wskaźnik...

 • Zrezygnował przewodniczący rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej

  - Prof. Tomasz Siemiątkowski zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, którą pełnił od 2013 r. - poinformował we wtorek wiceszef MON Bartosz Kownacki. Nie podał, że Siemiątkowski zrobił to 4 maja br., o czym świadczy komunikat na stronie internetowej PGZ.

 • ​OPZZ chce podwyżki wynagrodzeń w budżetówce, rozważa akcję protestacyjną

  ...propozycji, które skierowała Rada Ministrów. (...) My chcemy rozmawiać, chcemy prowadzić dialog - dodał. "Jako ruch zawodowy mamy dość fikcyjnych umów z rządem, mamy dość pr-u rządu ws...

 • Narodowy Bank Ukrainy (NBU) nie dysponuje na razie oficjalnymi dokumentami w sprawie sprzedaży ukraińskiej spółki rosyjskiego banku Sbierbank, o czym poinformowało jego kierownictwo w Moskwie - przekazało we wtorek biuro prasowe NBU.

 • Los tego zawodu jest przesądzony?

  ...bardzo się starali, będzie średnia. Tymczasem w niektórych aptekach 90% pracowników to technicy, którzy obsługują pacjentów za tzw. pierwszym stołem. To może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa...

 • Narodowy Bank Ukrainy ratuje największy bank

  Narodowy Bank Ukrainy (NBU) uznał, że największy bank w tym kraju, PrywatBank, jest niewypłacalny - oświadczyła w poniedziałek szefowa NBU Wałeria Hontariewa, tłumacząc podjętą przez rząd decyzję o jego nacjonalizacji.

 • Płaca minimalna w Polsce nie jest respektowana

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekazało nam do konsultacji projekt rozporządzenia Rady Ministrów, w którym rząd proponuje płacę minimalną na poziomie 1850 zł. Tymczasem minimalna płaca w przeliczeniu na godzinę to obecnie 13 zł bez VAT nie jest respektowana.

 • Organizacje dziennikarskie - Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich, Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy, Europejska Federacja Dziennikarzy i Komitet Ochrony Dziennikarzy - zwróciły się do Rady Europy ws. ustawy o mediach publicznych w Polsce. Według wiceministra kultury Krzysztofa Czabańskiego, organizacje te nie znają założeń reformy.

 • Zarabiamy z mężem średnią krajową i znaczna część naszych dochodów idzie na spłatę kredytu mieszkaniowego. Ale jesteśmy oszczędni, i z każdego miesiąca coś udaje się odłożyć. Jednak mój mąż jest zwolennikiem odkładania w skarpetę! Śmieje się ze mnie, że szukam nowości na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego. Twierdzi, że to zajęcie dla biznesmena, a nie szarego człowieka... Anna...

 • Ukraina wprowadziła sankcje wobec rosyjskich banków

  Władze Ukrainy nałożyły sankcje na pięć działających w tym kraju banków z rosyjskim kapitałem, zakazując im wyprowadzania środków za granicę. Decyzję, którą podjęła Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, zaakceptował w czwartek prezydent Petro Poroszenko.