• Informacje na temat:

  rada nadzorcza kghm

Artykuły na temat: rada nadzorcza kghm
 • ​Wchodzi w życie ustawa regulująca wynagrodzenia władz państwowych spółek

  Państwa czerpania dodatkowego wynagrodzenia z tytułu zasiadania w radach nadzorczych spółek zależnych, czyli w spółkach córkach i wnuczkach. Ponadto, w myśl ustawy, maksymalny okres wypowiedzenia ma(...) spółek, w których Skarb Państwa ma powyżej 50 proc. akcji; nie obejmowała większości największych podmiotów, w tym m.in. PZU, Orlen czy KGHM.

 • Rada nadzorcza KGHM unieważniła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych w KGHM - poinformował KGHM w komunikacie prasowym.

 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  ...i wynagrodzeniami za zasiadanie w radach nadzorczych spółek koncernu), szef PGE Marek Woszczyk dostał od firmy 1,6 mln zł, w Lotosie wynagrodzenie Pawła Olechnowicza wyniosło wprawdzie w skali roku 256 tys. zł(...), ale pozostającym pod jego kontrolą - co oznaczałoby np. objęcie jej działaniem takich firm jak KGHM czy Orlen. Według ministra Jackiewicza projekt ustawy ma być gotowy do końca marca, a to oznacza...

 • Skarb Państwa chce zmian w radzie nadzorczej KGHM

  Skarb Państwa zażądał umieszczenia w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia KGHM Polska Miedź, zwołanego na 15 marca br., dodatkowego punktu dotyczącego zmian w składzie rady nadzorczej spółki - poinformował KGHM w czwartkowym komunikacie.

 • Polskie firmy poszukują mieszkających za granicą Polaków do pracy i na staże

  W ich aktywizacji zatrudniania Polaków za granicą pomoże program Inteligentny Start, oferujący praktyki, staże i miejsca pracy przedstawicielom Polonii. Program prowadzi fundacja Inteligentny Start założona przez Krzysztofa Domareckiego, przewodniczącego rady nadzorczej spółki Selena FM. Fundatorzy to firmy z doświadczeniami w promowaniu polskiej przedsiębiorczości na świecie, jak KGHM...

 • Rada nadzorcza KGHM zdecydowała o powołaniu Marcina Chludzińskiego na prezesa

  Rada nadzorcza KGHM powołała Marcina Chludzińskiego na prezesa spółki, a Katarzynę Kreczmańską-Gigol oraz Radosława Stacha na stanowiska wiceprezesów - poinformował KGHM w komunikacie.

 • Wypowiadają wojnę związkom zawodowym!

  Prezes KGHM Herbert Wirth w wywiadzie dla "DGP" otwarcie przyznaje: nie będzie postulowanych przez związkowców podwyżek. Co więcej, nie wyklucza zmiany obowiązującego od 11 lat układu zbiorowego(...). _ _ _ _ _ - Minister skarbu Aleksander Grad opowiedział się w środę za odwołaniem z rady nadzorczej KGHM Polska Miedź tych jej członków z wyboru załogi, którzy uczestniczyli w niedawnej awanturze przed siedzibą...

 • KGHM Polska Miedź szuka prezesa i wiceprezesa. Ruszyły przesłuchania

  We wtorek, w KGHM Polska Miedź, rozpoczęły się przesłuchania kandydatów na prezesa i wiceprezesa spółki. Rada Nadzorcza zaplanowała na spotkania i rozmowy trzy dni, nie oznacza to jednak, że przesłuchania zakończą się sukcesem. Powodem są polityczne kłótnie w Prawie i Sprawiedliwości.

 • Rada nadzorcza KGHM powołała do zarządu Pawła Gruzę i Adama Bugajczuka

  Rada nadzorcza KGHM powołała do zarządu Pawła Gruzę na wiceprezesa ds. Aktywów Zagranicznych oraz Adama Bugajczuka na wiceprezesa zarządu ds. Rozwoju.

 • W porządku obrad zbierającej się w piątek rady nadzorczej KGHM znajduje się punkt dotyczący zmian w zarządzie - poinformowała Anna Osadczuk z biura prasowego KGHM.