• Informacje na temat:

  rada nadzorcza pgnig

Artykuły na temat: rada nadzorcza pgnig
 • Wynagrodzenia rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa

  ...członkowie rady właśnie w PGNiG S.A. Równie dobrze wynagradzała w 2008 roku Enea S.A. W pierwszej dziesiątce najlepiej opłacanych osób w radach nadzorczych znalazły się cztery osoby z tej spółki(...) zdecydowanie poniżej poziomu zanotowanego w firmach Skarbu Państwa. W trakcie gromadzenia danych dotyczących wynagrodzeń rad nadzorczych okazało się, że w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa panuje dość...

 • PGNiG: Szykuje się zmiana w radzie nadzorczej spółki?

  Skarb Państwa chce, by PGNiG, podobnie jak inne spółki energetyczne dofinansowało rządowe Towarzystwo Finansowe Silesia. Dzisiaj Nadzwyczajne WZ PGNiG odwołało z rady nadzorczej Agnieszkę Woś, a powołało na jej miejsce Grzegorza Nakoniecznego.

 • Koniec płacowego eldorado w spółkach Skarbu Państwa

  Niższe pensje prezesów, mniejsze odprawy i zakaz konkurencji - państwowe firmy wprowadzają nową ustawę kominową. Na pierwszy ogień poszedł PGNiG.

 • Rada Nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa odwołała w poniedziałek wiceprezesa Jerzego Kurellę ze składu zarządu - podała spółka w komunikacie. Kurella odpowiadał w zarządzie spółki za sprawy handlowe.

 • Kto zyska a kto starci? Wynagrodzenia członków zarządów według nowej ustawy kominowej

  ...będą służyły do oceny ich realizacji, a co za tym idzie wypłaty premii. W każdej spółce Rada Nadzorcza jest upoważniona do uszczegółowienia tych celów wraz z określeniem ich wag oraz obiektywnych(...) o prawie 130 tys. zł, w PGNIG o ponad 200 tys. zł, a najwięcej straci osoba zarządzająca PKO BP - ponad 1 mln zł. W przypadku osób pełniących funkcje wiceprezesów i członków zarządów w czterech...

 • Jest nowy zarząd PGNiG, Piotr Woźniak nadal pokieruje spółką

  Dotychczasowy prezes PGNiG Piotr Woźniak, w latach 2005 - 2007 minister gospodarki, pokieruje gazową spółką przez kolejną kadencję. Rada Nadzorcza wyłoniła w konkursie pięcioosobowy zarząd.

 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  ...można jednak obejść - na przykład zawierając kontrakty menedżerskie. Poprzedni prezes PGNiG Mariusz Zawisza zarobił w 2015 r. 2,8 mln zł brutto (razem ze świadczeniami dodatkowymi, premiami i wynagrodzeniami za zasiadanie w radach nadzorczych spółek koncernu), szef PGE Marek Woszczyk dostał od firmy 1,6 mln zł, w Lotosie wynagrodzenie Pawła Olechnowicza wyniosło wprawdzie w skali roku 256 tys. zł...

 • PGNiG zaktualizował strategię

  PGNiG w aktualizacji strategii chce w perspektywie 2017 r. Spółka chce zwiększyć wolumen produkcji ropy i gazu do ok. 55-60 mln boe i utrzymać wydobycie węglowodorów w kraju na poziomie ok. 33 mln boe rocznie

 • Mariusz Zawisza odwołany ze stanowiska prezesa PGNiG

  Były minister gospodarki Piotr Woźniak pokieruje tymczasowo Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem - zdecydowała w piątek rada nadzorcza spółki. Stanowisko stracił prezes i dwaj wiceprezesi firmy.

 • Vestor obniża rekomendację dla PGNiG do "redukuj"

  Vestor w raporcie z 16 grudnia obniżył rekomendację dla PGNiG do "redukuj" z "neutralnie", tnąc cenę docelową akcji spółki do 4,6 zł z 6,3 zł.