• Informacje na temat:

  rada najwyższa ukrainy

Artykuły na temat: rada najwyższa ukrainy
 • Najlepszy pracownik? Darmowy. Coraz więcej osób godzi się na pracę bez wynagrodzenia

  Co łączy lekarza robiącego specjalizację ze sprzątaczką z Ukrainy? Że będą przez jakiś czas pracować bez wynagrodzenia. Takie ryzyko obejmuje coraz więcej osób i zawodów.

 • Czarne chmury nad gospodarką Ukrainy

  Eksperci i analitycy oczekują mocnego spadku PKB Ukrainy o 9-12 proc., a jednocześnie wzrostu - nawet o 50 procent liczby Ukraińców, którzy będą szukać pracy w Polsce.

 • Szczególny zawód lekarza a prawo do strajku

  Zaostrzona forma protestu lekarzy coraz bardziej zagraża bezpieczeństwu pacjentów. Prawa lekarzy do strajku są ograniczone, bo jest to szczególna grupa zawodowa - uważają prawnicy. Minister spraw wewnętrznych twierdzi, że do strajkujących szpitali mogą być oddelegowani lekarze wojskowi lub z Ukrainy.

 • Ukraina reformuje system emerytalny

  Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy przyjęła ostatnunio w pierwszym czytaniu ustawę o reformie emerytalnej, której przeprowadzenie jest jednym z warunków wydzielenia kolejnej transzy pomocy od Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

 • Zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 130 procent podstawowego

  ...wydłużony do 12 miesięcy . Obecnie na podstawie oświadczeń obywatele m.in. Ukrainy, Białorusi, czy Rosji mogą wykonywać krótkoterminową pracę w Polsce do 6 miesięcy. Będą też zmiany w funkcjonowaniu...

 • Ukraina: Parlament przyjął ustawę o kredytach walutowych

  Natalia Jaresko, szefowa resortu finansów Ukrainy oraz bank centralny tego kraju (NBU) są oburzeni na decyzję parlamentu. Przyjął on ustawę o restrukturyzacji kredytów dolarowych i przewalutowaniu ich na hrywny według kursu z okresu zaciągania pożyczki. Podobną operację przeprowadzili Wegrzy.

 • Mrowiec z Pekao SA: Trzeba zrobić porządek na naszym rynku pracy

  ...szybko mogą znaleźć nową. Dla zilustrowania: liczba wakatów na 100 pracowników zatrudnionych jest najwyższa w historii (prawie 16), co przekłada się na bardzo wysoki poziom nastrojów konsumenckich. Jeżeli(...) rynku pracy może być imigracja np. z Ukrainy?M: Moim zdaniem, w pierwszej kolejności potrzebna jest diagnoza dotycząca krajowych zasobów pracy, ocena czy są one wykorzystywane w sposób efektywny. Kolejny...

 • Ukraina na skraju zapaści

  Gospodarka ukraińska znalazła się na skraju zapaści, choć na razie podtrzymują ją programy ratunkowe Międzynarodowego Funduszu Walutowego. PKB Ukrainy już spadło o 5,6 proc. Trudną sytuację dodatkowo pogłębia konflikt z separatystami w Donbasie.

 • Ukraina idzie na wojnę z korupcją

  Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk zapowiedział nasilenie walki z korupcją i polecił, by w pierwszej kolejności została ona wykorzeniona ze służb podatkowych i celnych. Zwalczaniem łapówkarstwa będą zajmowały się specjalne "lotne brygady" podlegające najwyższym władzom kraju.

 • Rząd Ukrainy zatwierdził plan wdrażania ratyfikowanej umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Premier ocenił, że preferencje handlowe, które kraj otrzymał od UE przyniosą ukraińskiej gospodarce 500 mln euro dodatkowych dochodów rocznie.