• Informacje na temat:

  rada polityki pieniężnej komunikaty

Artykuły na temat: rada polityki pieniężnej komunikaty
 • Prognozy 2016: Wzrost PKB pod wpływem polityki pieniężnej

  Gospodarka światowa i emerging markets w świetle globalnej polityki monetarnej, czyli na co zwrócić uwagę w 2016 roku?

 • RPP nie będzie wspierać złotego?

  Komunikaty RPP, które napłyną na rynek w związku ze środowym posiedzeniem nie będą wspierały złotego, mogą jednak przyczynić się do spadku rentowności na krótkim końcu krzywej - oceniają ekonomiści.

 • W środę 8 marca poznaliśmy kolejną decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie wysokości stóp procentowych. RPP nie zmieniła kosztu pieniądza w Polsce, co nie było żadnym zaskoczeniem. Interesujący może być jednak fakt, że prezes NBP Adam Glapiński zdaje się nie zmieniać swojego nastawienia dotyczącego przyszłej polityki monetarnej, co może ważyć na sile złotego w nadchodzących kwartałach.

 • Brak ważnych wydarzeń makroekonomicznych powoduje, że euro pozostaje słabe pod wpływem relatywnej słabości europejskich aktywów i jątrzącej się premii za ryzyko polityczne. Eurodolar cofnął się od górnego ograniczenia obowiązującego przedziału wahań (1,0580 - 1,08), ale do jego dolnej bandy pozostaje jeszcze sporo miejsca. Uwaga inwestorów znajduje się na granicy pomiędzy perspektywami polityki

 • Złoty w poniedziałek pozostał mocny, na rynku było spokojnie

  W poniedziałek podczas spokojnej sesji na rynku walutowym złoty pozostał mocny. Około godziny 17,30 za euro płacono 4,18 zł, dolara wyceniano na 3,69 zł, a frank kosztował 3,99 zł.

 • Czy 2018 będzie rokiem obligacji?

  "Nie zanosi się na to, żeby 2018 r. był rokiem obligacji, ale trzeba pamiętać, że to samo mówiono na początku ubiegłego roku, który okazał się całkiem udany". W przeciwieństwie do RPP główne banki centralne prowadzą coraz mniej łagodną politykę uważają analitycy Union Investment TFI.

 • Nowy rok nie najlepszy dla obligacji; ciekawe papiery krajów Azji i Ameryki Płd.

  Rok 2018 nie będzie najlepszy dla rynku długu, rosnąca inflacja może stanowić czynnik ryzyka w pierwszych kwartałach - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe". Zdaniem analityków, ciekawymi pod względem inwestycyjnym są papiery rozwijających się krajów Azji i Ameryki Południowej, szczególnie te w walutach lokalnych.

 • Raport bieżący nr 5/2018 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Raport bieżący nr 5/2018 Podstawa prawna Treść...

 • RPP pozostawia stopy procentowe na niezmienionym poziomie

  Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 2,50 proc. w skali rocznej - podano w komunikacie NBP.

 • Wprawdzie szanse na wzrost kosztu kredytów podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej oscylują wokół zera, lecz inwestorzy i tak będą wyczekiwać na komentarze nowych członków.