• Informacje na temat:

  radca prawny zarobki

Artykuły na temat: radca prawny zarobki
 • Firma, w której pracuję, zaproponowała mi obniżenie zarobków. Odmówiłam przyjęcia nowych warunków i otrzymałam 3-miesięczne wypowiedzenie. Czy przysługują mi dni wolne na poszukiwanie nowej pracy?

 • Polacy muszą gromadzić dokumenty o osiąganych zarobkach na bieżąco. To pozwoli im otrzymać wyższą emeryturę

  Miliony Polaków mają problem z udokumentowaniem wysokości zarobków sprzed wielu lat. Jeśli jednak nie uda im się zebrać kompletu dokumentów, mogą liczyć, że ZUS przy ustalaniu wysokości emerytury zamiast okresów zerowych przyjmie wynagrodzenie minimalne. Eksperci podkreślają jednak, by z gromadzeniem dokumentów nie czekać na ostatnią chwilę.

 • Urzędnicy uciekają przed KAS i małymi zarobkami

  Pracownicy skarbówki i służby celnej masowo składają wymówienia. Powodem są marne zarobki i lęk przed Krajową Administracją Skarbową. Ministerstwo Finansów obiecuje podwyżki płac, aby zatrzymać urzędników.

 • Tysiące emerytów z niższymi świadczeniami: ZUS nie uznaje części dokumentów

  Setki tysięcy osób mogą dostać zaniżone świadczenia, bo ZUS nie uznaje potwierdzeń zarobków, wystawianych przez część prywatnych archiwów i właścicieli zlikwidowanych firm.

 • Usługi adwokatów i radców prawnych zwykle dużo kosztują. Ale w niektórych sytuacjach możemy liczyć na całkowicie bezpłatną pomoc.

 • Emeryci są wpychani w szarą strefę. Czas skończyć z tą patologią

  W ocenie ekspertów, z jednej strony ustawodawca zachęca seniorów do zakładania firm, ale jednocześnie część z nich ogranicza. Grozi im zmniejszeniem lub utratą świadczenia, jeżeli po przejściu na wcześniejszą emeryturę zadeklarują zbyt "wysokie" zarobki. To niesprawiedliwe, ponieważ opłacali swoje składki przez lata.

 • W Polsce toczy się kilka tysięcy spraw o upadłość konsumencką, która pomaga między innymi frankowiczom wyjść ze spirali długu. Na czym polega upadłość i od czego zacząć – mówi mecenas Mariusz Korpalski, radca prawny.

 • Od przybytku głowa boli. 75 proc. podatku od przychodów bez pokrycia

  Jeśli prezenty ślubne, to tylko przelewem, a dniówka za zbieranie truskawek - za pokwitowaniem. Nieudokumentowane darowizny, nawet te od najbliższej rodziny, zagraniczne zarobki i odkładane latami oszczędności można bowiem w sporej części utracić, jeśli nie udowodni się legalności ich pochodzenia. Od tzw. przychodów bez pokrycia trzeba zapłacić 75-proc. podatek.

 • Jeśli ZUS źle nam wyliczy emeryturę, np. nie uwzględni lat pracy albo zaniży zarobki, warto złożyć odwołanie. Mamy na to miesiąc od otrzymania decyzji....

 • Wprowadzenie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) będzie wyzwaniem zarówno dla osób o niższych zarobkach, jak i dla osób liczących swoje wynagrodzenie wyłącznie netto. Wprowadzenie PPK oznacza zmniejszenie dochodu netto do dyspozycji pracownika kosztem dzisiejszej konsumpcji i zrezygnowanie np. z biletów do kina w celu budowania swojej emerytury. Ktoś musi ponieść ten koszt. Pracodawca ponosi koszt dokładając 1,5 proc. z własnej kieszeni, a pracownik - kosztem dzisiejszej...