• Informacje na temat:

  radni zarobki

Artykuły na temat: radni zarobki
 • ​Sąd oddalił powództwo prezydenta Białegostoku o przywrócenie mu poziomu zarobków

  Sąd Okręgowy w Białymstoku zmienił w czwartek wyrok I instancji korzystny dla prezydenta Białegostoku i oddalił jego powództwo, w którym domagał się on przywrócenia mu poziomu zarobków sprzed obniżki, o której ponad rok temu zdecydowali radni. Orzeczenie jest prawomocne.

 • Samorządność musi kosztować. Utrzymanie urzędników wyniosło nas ponad 50 mld zł

  Ponad 50 mld zł - szacunkowo tyle zapłaciliśmy za utrzymanie samorządowych urzędników przez ostatnie cztery lata. Z każdym rokiem koszty rosną wraz z armią pracowników urzędów gmin, powiatów i województw.

 • Rekrutacja do przedszkoli z pytaniem o zarobki rodziców

  Ruszyła rekrutacja do samorządowych przedszkoli w Warszawie. Rodzice mogą rejestrować dzieci za pomocą elektronicznego systemu. W styczniu radni wprowadzili dodatkowe kryterium w postaci dochodu na jednego członka rodziny.

 • "Rzeczpospolita" zauważa, że w wielu gminach nie uda się załatać budżetów z kieszeni podatników.

 • Zarobki samorządowców i prezydentów miast

  ...samorządowcy, niemniej jednak określona jest ich górna granica. Czy praca polityków powinna być bezpłatna? DYSKUTUJ NA FORUM Ile zarobią radni? W przypadku radnych wysokość diety ustalana jest(...) (1835,35 zł). Z wyliczeń wynika więc, że nowo wybrani radni będą mogli w 2011 roku otrzymać w ramach diety maksymalnie 2 753 zł miesięcznie. Jednak nie wszystkie osoby na tym szczeblu mogą liczyć na takie...

 • Zarobki samorządowców i prezydentów miast

  Już za kilka dni wyborcy zdecydują o tym, kto będzie ich reprezentować w samorządach lokalnych. Oprócz zaszczytu pełnienia określonych funkcji władzy, nowi samorządowcy będą mogli liczyć na odpowiednie wynagrodzenie. W przypadku prezydentów miast miesięcznie będzie to nawet 12 847 zł.

 • Nauczyciele potrafią wyciągnąć nawet 100 tys. zł rocznie

  .... - Odpowiedź na pytanie, ile zarabiają nauczyciele, zależy od tego, jak zdefiniujemy zarobki. Dla nauczycieli pokazujących paski, zarobek jest wartością, jaką na nim widzą. Natomiast MEN, podając średnie zarobki na poszczególnych stopniach awansu zawodowego, dokładnie stosuje definicję wynagrodzenia nauczycieli, jaka jest zapisana w ustawie Karta nauczyciela. Te wyliczenia są w 100 procentach rzetelne...

 • Czyj portfel najbardziej utyje?

  W niedzielę, 12 listopada, zdecydujemy, kogo zatrudnimy na stanowiska urzędników miejskich. Zatrudnimy - to słowo jest tu jak najbardziej na miejscu, bowiem prezydenci miast, radni, burmistrzowie i wójtowie opłacani są z kieszeni podatników.

 • Rząd szykuje podwyżki dla urzędników. Lokalne władze oburzone

  ...postanowiła bowiem znowelizować obowiązujące od siedmiu lat przepisy. Nie tylko podnosi od 1 marca 2017 r. pensje minimalne, ale także zrównuje zarobki osób pracujących w gminie i innych jej jednostkach. O ile(...) cztery tygodnie przed uchwaleniem przyszłorocznych budżetów, nad którymi pracę zaczynają się już w październiku. Zgodnie z przepisami radni otrzymali je do zaopiniowania już 15 listopada. Efekt jest...

 • Samorządowcom tuż przed upływem terminu udało się zgłosić protest wobec kontrowersyjnego projektu nowych wzorów oświadczeń majątkowych, którymi rząd planuje objąć władze lokalne i radnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".