• Informacje na temat:

  radni zarobki

Artykuły na temat: radni zarobki
 • ​Sąd oddalił powództwo prezydenta Białegostoku o przywrócenie mu poziomu zarobków

  Sąd Okręgowy w Białymstoku zmienił w czwartek wyrok I instancji korzystny dla prezydenta Białegostoku i oddalił jego powództwo, w którym domagał się on przywrócenia mu poziomu zarobków sprzed obniżki, o której ponad rok temu zdecydowali radni. Orzeczenie jest prawomocne.

 • Samorządność musi kosztować. Utrzymanie urzędników wyniosło nas ponad 50 mld zł

  Ponad 50 mld zł - szacunkowo tyle zapłaciliśmy za utrzymanie samorządowych urzędników przez ostatnie cztery lata. Z każdym rokiem koszty rosną wraz z armią pracowników urzędów gmin, powiatów i województw.

 • Rekrutacja do przedszkoli z pytaniem o zarobki rodziców

  Ruszyła rekrutacja do samorządowych przedszkoli w Warszawie. Rodzice mogą rejestrować dzieci za pomocą elektronicznego systemu. W styczniu radni wprowadzili dodatkowe kryterium w postaci dochodu na jednego członka rodziny.

 • "Rzeczpospolita" zauważa, że w wielu gminach nie uda się załatać budżetów z kieszeni podatników.

 • Zarobki samorządowców i prezydentów miast

  ...samorządowcy, niemniej jednak określona jest ich górna granica. Czy praca polityków powinna być bezpłatna? DYSKUTUJ NA FORUM Ile zarobią radni? W przypadku radnych wysokość diety ustalana jest(...) (1835,35 zł). Z wyliczeń wynika więc, że nowo wybrani radni będą mogli w 2011 roku otrzymać w ramach diety maksymalnie 2 753 zł miesięcznie. Jednak nie wszystkie osoby na tym szczeblu mogą liczyć na takie...

 • Zarobki samorządowców i prezydentów miast

  Już za kilka dni wyborcy zdecydują o tym, kto będzie ich reprezentować w samorządach lokalnych. Oprócz zaszczytu pełnienia określonych funkcji władzy, nowi samorządowcy będą mogli liczyć na odpowiednie wynagrodzenie. W przypadku prezydentów miast miesięcznie będzie to nawet 12 847 zł.

 • Rząd szykuje podwyżki dla urzędników. Lokalne władze oburzone

  ...postanowiła bowiem znowelizować obowiązujące od siedmiu lat przepisy. Nie tylko podnosi od 1 marca 2017 r. pensje minimalne, ale także zrównuje zarobki osób pracujących w gminie i innych jej jednostkach. O ile(...) cztery tygodnie przed uchwaleniem przyszłorocznych budżetów, nad którymi pracę zaczynają się już w październiku. Zgodnie z przepisami radni otrzymali je do zaopiniowania już 15 listopada. Efekt jest...

 • Czyj portfel najbardziej utyje?

  W niedzielę, 12 listopada, zdecydujemy, kogo zatrudnimy na stanowiska urzędników miejskich. Zatrudnimy - to słowo jest tu jak najbardziej na miejscu, bowiem prezydenci miast, radni, burmistrzowie i wójtowie opłacani są z kieszeni podatników.

 • Urzędnikom żyje się dobrze: Wynagrodzenia rosną, zwolnień nie będzie

  ...zwolnień pracowników, wzrasta natomiast liczba etatów. Płace w górę W administracji rządowej średnie zarobki urzędników sięgają blisko 4,8 tys. zł. Niewiele mniej zarabia się w samorządach. Co(...) Gminy w Puńsku. - Zamierzam podwyższyć pensje pracownikom samorządowym o 200 zł. Ich zarobki wynoszą obecnie średnio 3,9 tys. zł. Wspólnie z radnymi uznaliśmy, że należy docenić ich pracę. Tym bardziej...

 • Samorządowcom tuż przed upływem terminu udało się zgłosić protest wobec kontrowersyjnego projektu nowych wzorów oświadczeń majątkowych, którymi rząd planuje objąć władze lokalne i radnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".