• Informacje na temat:

  rafał wos

Artykuły na temat: rafał wos
 • Nie znajdę każdemu pracy

  Dlaczego jestem taki tani, skoro jestem taki dobry? - pyta polski pracownik. Odpowiada minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Rafałem Wosiem.

 • Polska podbije Emiraty Arabskie

  Prawie 300 firm z niemal 80 krajów - w tym ponad 20 polskich przedsiębiorców z branży drzewnej - bierze udział w targach WoodShow w Dubaju. Jak mówi PAP minister środowiska ZEA, Emiraty to regionalne centrum importu drewna, dające możliwość ekspansji na cały Bliski Wschód. Branża drzewna wytwarza ponad 2 proc. polskiego PKB.

 • "Dziennik Gazeta Prawna": Eksperyment z dochodem gwarantowanym

  ..."Dochód gwarantowany ma jedną wielką zaletę: budzi nadzieje po obu stronach spektrum debaty ekonomicznej" - pisze autor artykułu, Rafał Woś. Socjalliberałowie widzą w nim mechanizm walki z rosnącymi nierównościami majątkowymi. Radykalni socjaliści też są za, bo uważają, że pewna suma gwarantowanego i bezwarunkowego dochodu pozwoli pracownikom wzmocnić swą pozycję na nadmiernie zglobalizowanym...

 • Czym jest uniwersalny dochód podstawowy? Nawet MFW zaczął go lubić

  Na naszych oczach temat uniwersalnego dochodu podstawowego (po angielsku UBI, Universal Basic Income) przechodzi z kategorii "fikcja" na półkę z napisem "ekonomiczne i polityczne non fiction". Rozwiązanie rekomenduje nawet Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

 • Komu opłaca się małżeństwo

  ...zjawiska małżeńskiej grzywny. Czyli tego, że kobiety zamężne zarabiają odrobinę mniej i mają na rynku pracy trudniej. Ale to już temat na zupełnie inną opowieść. Rafał Woś 29 marca 13 (nr 63)

 • Grecy to darmozjady? Ateny są same sobie winne? Największe mity na temat greckiej katastrofy

  Dyskutując o Grecji, powtarzamy przesądy i domniemania, jakby to były prawdy objawione. A to nic innego jak mity.

 • ​My, luddyści 2.0

  ...agonią w atmosferze wybuchów społecznych spowodowanych wysokim bezrobociem. Rafał Woś 1 marca 2013 (nr 43)

 • Czy długi należy spłacać? Ekonomiści są w tej kwestii podzieleni

  Długi należy spłacać. W pierwszym odruchu większość z nas pewnie się pod tym zdaniem bez wahania podpisze. Ale w ekonomii to, co na pierwszy rzut oka oczywiste, bywa zazwyczaj skomplikowane. I tak jest z długiem. Najżywiej dyskutowaną dziś koncepcją w debacie ekonomicznej.

 • Leniwy Niemiec, robotny Grek

  ...zarządzają czasem. W sumie niby nic nowego. A jednak warto pamiętać o tym, zanim następnym razem użyjemy określenia "leń" w kontekście ekonomicznym. Rafał Woś 24 sierpnia 2012 (nr 164) Szukasz pracy...

 • Redakcja Waszej gazety ,,Parkietu", od wielu miesięcy lobbuje za przesunięciem daty wprowadzenia podatku od zysków kapitałowych. Nieodmiennie twierdzimy, że fiskus na giełdzie odstraszy inwestorów, a przez to utrudni firmom pozyskiwanie pieniędzy na rozwój, na inwestycje. Budżetowi, z kolei, da niewielki zysk. Przy takiej nierównowadze korzyści i strat dalej otwarte pozostaje pytanie: o co chodzi?