• Informacje na temat:

  rafineria możejki

Artykuły na temat: rafineria możejki
 • Zobacz, jak puchną kieszenie szefów wielkich państwowych firm

  Zeszłoroczne wynagrodzenie prezesa Grupy Lotos było prawie cztery razy wyższe niż to z 2009 r. Zarobki szefa PZU wzrosły w tym czasie ponad pięciokrotnie. Podobnie zwiększyło się także honorarium w zarządzie PKO BP.

 • Co z groźbą zamknięcia rafinerii Orlenu?

  - Przy obecnym poziomie marż rafineryjnych litewska rafineria Orlen Lietuva zarabia, co sprawia, że nie ma powodu do jej czasowego wyłączenia lub zamknięcia - oświadczył prezes PKN Orlen Jacek Krawiec.

 • Jest praca nad Bałtykiem

  ...sąsiada i poszukują wykwalifikowanej kadry - rafineria Orlenu w Możejkach zatrudnia ponad 2 tys. pracowników i jest jednym z większych pracodawców w regionie. Jednak w Warszawskim Urzędzie Pracy...

 • Litwa jest zainteresowana obecnością PKN Orlen

  Litwa jest zainteresowana działalnością PKN Orlen Lietuva i rozwojem rafinerii w Możejkach - poinformowała rzeczniczka litewskiego rządu Evelina Butkute-Lazdauskiene po spotkaniu premiera Algirdasa Butkevicziusa z prezesem Orlenu Wojciechem Jasińskim.

 • Płace: To już nie dysproporcje. To przepaść

  Zarobki menedżerów wzrosły o 13 proc., choć zyski ich firm zmalały o 40 proc. Wśród dwunastu najlepiej uposażonych prezesów i zastępców co trzeci zarządza firmą, przynoszącą straty. 90 menedżerów zarabia więcej niż najdroższy piłkarz ligowy.

 • Daniel Obajtek: Rozważamy uruchomienie procesu rozbudowy rafinerii w Możejkach

  - Klimat biznesowy na Litwie uległ istotnej poprawie; rozważamy uruchomienie procesu rozbudowy rafinerii w Możejkach, by m.in. obniżyć koszty produkcyjne - mówił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

 • Niebawem w należącej do PKN Orlen rafinerii w Możejkach na Litwie zostanie uruchomiona instalacja produkcji propylenu - poinformował w wywiadzie dla Gazety Polskiej prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

 • Litwa zaprasza do inwestycji Polskę

  Polska jest naszym strategicznym partnerem i musimy te stosunki między naszymi krajami utrzymywać i poprawiać - zapowiedział w niedzielę premier Litwy Saulius Skvernelis. Dodał, że pierwsze kroki w tym kierunku zostały postawione właśnie w Możejkach.

 • Łotwa żąda od Litwy ponad 82 mln euro za rozebranie torów do Renge

  Łotwa zażądała do Litwy ponad 82 mln euro za rozebranie przed dziesięciu laty 19-kilometrowej linii kolejowej z litewskich Możejek do łotewskiego Renge. Premier Litwy Saulius Skvernelis uważa, że żądanie jest bezpodstawne.

 • PKN Orlen intensyfikuje współpracę z Kolejami Litewskimi. 14 sierpnia br. szefowie obu spółek: Daniel Obajtek i Mantas Bartuska podpisali porozumienie o rozszerzeniu współpracy. Zainaugurowano odbudowę torów na trasie Możejki - Renge. W wydarzeniu wziął także udział minister transportu Litwy, Rokas Masiulis.