• Informacje na temat:

  rafineria możejki

Artykuły na temat: rafineria możejki
 • Zobacz, jak puchną kieszenie szefów wielkich państwowych firm

  Zeszłoroczne wynagrodzenie prezesa Grupy Lotos było prawie cztery razy wyższe niż to z 2009 r. Zarobki szefa PZU wzrosły w tym czasie ponad pięciokrotnie. Podobnie zwiększyło się także honorarium w zarządzie PKO BP.

 • Co z groźbą zamknięcia rafinerii Orlenu?

  - Przy obecnym poziomie marż rafineryjnych litewska rafineria Orlen Lietuva zarabia, co sprawia, że nie ma powodu do jej czasowego wyłączenia lub zamknięcia - oświadczył prezes PKN Orlen Jacek Krawiec.

 • Płace: To już nie dysproporcje. To przepaść

  Zarobki menedżerów wzrosły o 13 proc., choć zyski ich firm zmalały o 40 proc. Wśród dwunastu najlepiej uposażonych prezesów i zastępców co trzeci zarządza firmą, przynoszącą straty. 90 menedżerów zarabia więcej niż najdroższy piłkarz ligowy.

 • Litwa jest zainteresowana obecnością PKN Orlen

  Litwa jest zainteresowana działalnością PKN Orlen Lietuva i rozwojem rafinerii w Możejkach - poinformowała rzeczniczka litewskiego rządu Evelina Butkute-Lazdauskiene po spotkaniu premiera Algirdasa Butkevicziusa z prezesem Orlenu Wojciechem Jasińskim.

 • Jest praca nad Bałtykiem

  ...sąsiada i poszukują wykwalifikowanej kadry - rafineria Orlenu w Możejkach zatrudnia ponad 2 tys. pracowników i jest jednym z większych pracodawców w regionie. Jednak w Warszawskim Urzędzie Pracy...

 • Orlen inwestuje na Litwie

  PKN Orlen chce rozwijać Możejki. W ciągu miesiąca w należącej do koncernu litewskiej rafinerii oddana zostanie do użytku linia wytwarzająca propylen. W planach jest też budowa instalacji hydrokrakingu, która zwiększy produkcję wysokomarżowych produktów paliwowych. Koncern nie wyklucza również zwiększenia sieci stacji paliw na Litwie - mówi Interii prezes Orlenu Daniel Obajtek.

 • Daniel Obajtek: Rozważamy uruchomienie procesu rozbudowy rafinerii w Możejkach

  - Klimat biznesowy na Litwie uległ istotnej poprawie; rozważamy uruchomienie procesu rozbudowy rafinerii w Możejkach, by m.in. obniżyć koszty produkcyjne - mówił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

 • Niebawem w należącej do PKN Orlen rafinerii w Możejkach na Litwie zostanie uruchomiona instalacja produkcji propylenu - poinformował w wywiadzie dla Gazety Polskiej prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

 • Interes narodowy jest interesem spółki

  Chcę budować siłę grupy i zostawić w niej zysk. Dziś pracujemy w Orlenie z zespołem doświadczonych i zdeterminowanych ludzi, realizując strategię narodowego czempiona - wyjaśnia Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, w rozmowie z Maciejem Wośko, redaktorem naczelnym "Gazety Bankowej".

 • Litwa zaprasza do inwestycji Polskę

  Polska jest naszym strategicznym partnerem i musimy te stosunki między naszymi krajami utrzymywać i poprawiać - zapowiedział w niedzielę premier Litwy Saulius Skvernelis. Dodał, że pierwsze kroki w tym kierunku zostały postawione właśnie w Możejkach.