• Informacje na temat:

  raje podatkowe

Artykuły na temat: raje podatkowe
 • Praca w Norwegii tylko dla mężczyzn?

  ...bardzo korzystne ulgi podatkowe dla małżeństw żyjących osobno) i być może to właśnie dla wielu rodzin stanowi zachętę do rozpoczęcia norweskiej przygody w pojedynkę. A potwierdzeniem mogą być samoloty...

 • Czy raje podatkowe zaczną znikać z mapy świata?

  Istnienie rajów podatkowych jest szkodliwe dla Polski. Z optymalizacji podatkowej korzystają najbardziej globalne firmy. To Unia Europejska próbuje najbardziej zwalczać raje podatkowe.

 • Praca sezonowa za granicą

  Osoba fizyczna, mająca miejsce zamieszkania w naszym kraju, podlega tzw. nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Oznacza to, że wszystkie zarobione pieniądze muszą być też w Polsce(...) pobyty w kraju - urlopy, odwiedziny rodziny, załatwienie prywatnych spraw, sesja na uczelni itp.). Wówczas możemy uzyskać status rezydenta podatkowego kraju, w którym pracujemy. Skutkować to będzie tym...

 • Raje podatkowe: Koniec ukrywania dochodów za granicą?

  Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, zwołanego na 8 i 9 października 2015 r., zostały przyjęte wszystkie poprawki zaproponowane przez Senat do ustawy o wykonywaniu Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki w sprawie poprawy wypełnienia międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA. Uchwalona ustawa oczekuje na podpis prezydenta.

 • Praca w księstwie

  Populacja tego - jednego z najmniejszych na świecie - kraju wynosi 36 tys. mieszkańców. Liczbę miejsc pracy w całym księstwie szacuje się na 30 tys., a każdego roku z zagranicy sprowadzanych jest ok. 12 tys. pracowników. Podatkowe eldorado 42 proc. miejsc pracy w Liechtensteinie generuje przemysł, głównie metalowy. Zatrudnienie znajdą zatem elektrycy i fachowcy związani z metalurgią, np...

 • Władze Rosji chcą stworzyć raje podatkowe, do których oligarchowie, objęci sankcjami USA, mogliby sprowadzić kapitały z zagranicy; omawiany jest projekt powołania dwóch takich specjalnych stref: w Królewcu (ros. Kaliningradzie) i Władywostoku - piszą we wtorek "Wiedomosti".

 • Raje podatkowe mniej atrakcyjne. Od stycznia nowe zasady opodatkowania kontrolowanych spółek zagranicznych

  Od stycznia raje podatkowe przestaną być tak atrakcyjne. Zmienią się bowiem zasady opodatkowania kontrolowanych spółek zagranicznych (CFC). Polski właściciel takiej spółki będzie musiał - po zaistnieniu kilku przesłanek - zapłacić podatek od jej zysków, nawet jeśli nie były one transferowane do kraju. Chyba że udowodni, że prowadzi ona rzeczywistą działalność gospodarczą. Eksperci podkreślają

 • Leo Messi i Michel Platini swego finansowego nieba szukali w Panamie. To tam odnaleźli odpowiedź na pytanie, jak uniknąć wysokiego opodatkowania. Cristiano Ronaldo, drugi obok Messiego bóg światowej piłki i multimilioner, chcąc ominąć barbarzyńskie stawki podatku dochodowego, korzystał ze struktur finansowych zbudowanych głównie na Wyspach Dziewiczych.

 • Wyspy Marshalla - anonimowy raj podatkowy dla ceniących prywatność

  Wyspy Marshalla strzegą prywatności udziałowców wyjątkowo skutecznie. Informacji o beneficjencie spółki nie posiada nawet sam rejestr spółek. Co więcej, Republika dopuszcza usługi powiernicze wobec dyrektorów i wspólników, a państwo nie pobiera podatków od nierezydentów. To tylko niektóre z korzyści, które płyną z założenia firmy w tym raju podatkowym.

 • Raje podatkowe: Polscy przedsiębiorcy stawiają na Słowację

  Coraz więcej firm pośredniczy w założeniu biznesu lub zatrudnianiu na Słowacji. Nasz południowy sąsiad przyciąga niższymi stawkami ubezpieczenia i niższym VAT-em. Warunki są atrakcyjne zwłaszcza dla branży transportowej.