• Informacje na temat:

  rakiety rosji

Artykuły na temat: rakiety rosji
 • Tematem numer jeden na rynkach finansowych w poniedziałkowy poranek jest uderzenie na cele Assada w Syrii. Jednak jest to głównie temat medialny ponieważ większych reakcji nie widać. Rosja wydaje się słaba, a to eskalacji na linii Waszyngton - Moskwa inwestorzy obawiali się najbardziej. Złoty nawet zyskał i względem franka jest najmocniejszy od 2014 roku.

 • Rosja tnie wydatki na kosmonautykę

  W Rosji nie wystarcza obecnie środków i kwalifikacji na kosmonautykę - pisze dzisiejszy dziennik "Wiedomosti", komentując tegoroczne obchody Dnia Kosmonautyki.

 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.

 • Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zgodził się w czwartek obciąć wydatki na rosyjski program kosmiczny o 30 proc. - informuje Reuters wskazując, że jest to element starań o zapanowanie nad wydatkami państwa w obliczu pogłębiającego się kryzysu gospodarczego.

 • Wczoraj słońce zaświeciło dla aktywów ryzykownych i dolara przy mniejszych obawach o Koreę Płn. i Irmę. Jednak jest jeszcze za wcześnie, by stwierdzić, czy mamy do czynienia z przejściowym odbiciem, czy zawiązaniem trwalszego ruchu, gdyż inwestorzy pozostają chimeryczni. We wtorek otrzymamy kolejne dane o inflacji (Szwecja, Wlk. Brytania) i kolejne głosy z ECB.

 • Woźniak: Całkowicie zmienić architekturę dostaw gazu do Polski

  - Trzeba całkowicie zmienić architekturę dostaw gazu do Polski; dostawy z kierunków wschodnich są kompletnie niewiarygodne i niepewne - powiedział były minister gospodarki Piotr Woźniak.

 • Natychmiastowa mocna reakcja cen ropy po ataku na Syrię, ale nie do utrzymania

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku wzrosły o 2 procent w reakcji na atak przeprowadzony przez USA w nocy z czwartku na piątek na bazę syryjskich sił rządowych w prowincji Hims - podają maklerzy.

 • Rynki finansowe wydają się być spokojne. Spokojne pomimo faktu kolejnej próby rakietowej wykonanej przez Koreę Północną. Rynki mogą być przyzwyczajone do tego typu wydarzeń na rynku, co może tak naprawdę stanowić okazję inwestycyjną dla globalnych rynków. Dodatkowo okazuje się, że dolar może otrzymać kolejne wsparcie przed posiedzeniem Fed w przyszłym tygodniu.

 • Eksperci krytykują plan zakupu 30-letnich fregat od Australijczyków. Nie mogą one zastąpić nowych okrętów.

 • Iran atakuje w Syrii. Ropa w centrum uwagi

  Nie minęły jeszcze dwa dni, a już realizuje się niekorzystny scenariusz wynikający z zerwania porozumienia nuklearnego z Iranem - reżim w Teheranie uaktywnił się wojskowo na Bliskim Wschodzie, czego konsekwencją są dalsze wzrosty cen ropy. Nastroje na szerokim rynku poprawił wczoraj niższy odczyt inflacji producenckiej w USA, ale kluczowa będzie dzisiejsza publikacja dotycząca cen konsumenta.