• Informacje na temat:

  ranking 100 najbogatszych polaków wprost

Artykuły na temat: ranking 100 najbogatszych polaków wprost
 • Jak Jan Kulczyk budował swoje imperium: nie musiał zaczynać od zera, jak nikt potrafił robić interesy z państwem

  Powstawania takich imperiów biznesowych, jak to zbudowane przez Jana Kulczyka, nie należy się spodziewać. Bo nie ma już takich możliwości na linii biznes-państwo jak w pierwszych latach transformacji i przechodzenia z gospodarki centralnie planowanej do rynkowej. W pokoleniu Kulczyka było kilka postaci, które potrafiły to wykorzystać. Tylko jemu udało się zmienić to w trampolinę do rozwoju. Następne pokolenia skazane są na rozwój bez państwowego wspomagania.

 • Netflix wkrótce w Polsce: Underwood kontra Mostowiakowie. Kogo będziemy oglądać?

  Czy Netflix zrobi z polską telewizją to, co bohater serialu "House of Cards" z politycznymi wrogami? Bliski start serwisu w Polsce cieszy widzów. Rynek telewizyjny powinien zacząć się bać.

 • 100 najbogatszych!

  Jak wynika z listy najbogatszych tygodnika ,,Wprost", nasi rodacy mnożyli swoje majątki w 2003 r. cztery razy szybciej niż w 2002 r. W tym samym czasie wzrost PKB Polski wyniósł 1,4 proc. w 2002 i 3,7 proc. w 2003 r.

 • Spekulanci i krezusi, czyli polski rynek nieruchomości według "Forbesa"

  - Popularna maksyma rynkowych spekulantów mówi, że nie istnieją lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy, niż giełda i nieruchomości. Czy opublikowana właśnie przez magazyn "Forbes" lista 100 najbogatszych Polaków 2012 potwierdza tę regułę? - pyta Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

 • Gospodarcza superciężka

  Najbogatsi, najbardziej wpływowi - ludzie, którzy dzięki swoim pieniądzom, zajmowanym stanowiskom, sile własnych opinii, charyzmie, wpływają na światową i polską gospodarkę.

 • Rekiny biznesu unikają rozgłosu

  Fortuna najbogatszych rośnie mimo kryzysu. Czy podobny trend dotyczy ich obecności w mediach? PRESS-SERVICE Monitoring Mediów zbadał medialność pierwszej dziesiątki rankingu 100 najbogatszych Polaków, opublikowanego przez tygodnik "Wprost". Najpopularniejszy okazał się Jan Kulczyk.

 • Bogaci bardzo lubią nieruchomości

  Nieruchomości to jedna z ulubionych możliwości inwestowania zamożnych osób. Trudno sobie wyobrazić naprawdę bogatą osobę, która nie ulokowałaby pokaźnej części swego kapitału w tego rodzaju aktywa. W jakie nieruchomości zainwestowali najbogatsi Polacy?

 • Multimilioner spod Poznania. Właściciel Inter Groclin Auto. Zarabia krocie na tapicerce. Sporo wydaje na futbol. Biznes mu idzie jak po maśle, a ten się martwi o los Polski.