• Informacje na temat:

  ranking armia

Artykuły na temat: ranking armia
 • MBA - najcenniejszy dyplom świata?

  ...organizacji studenckich, wysoka pozycja na listach rankingowych... Na co zwracać uwagę, podejmując decyzję o wyborze uczelni? - Myślę, że nie istnieje na świecie uniwersalna "szkoła idealna". W zależności od(...) w centrum metropolii - zauważa Jan Stypułkowski. Czynnikiem decydującym o wyborze z pewnością nie powinny być wyłącznie rankingi. Różnorodność ocenianych kryteriów oraz publikatorów prowadzi do powstawania...

 • Wydatki na wojsko mają coraz mniejszy wpływ na rozwój gospodarczy

  Sytuacja gospodarcza i pozostające na niezmiennym poziomie budżety państw na obronność powodują, że gospodarka światowa coraz bardziej uniezależnia się od rozwoju sektora wojskowego. Wydatki 50 państw-liderów w dziedzinie obronności będą wynosić około 1,6 bln dolarów do 2020 roku.

 • Blog, moja praca

  ...niedawna była Julia Kuczyńska, szerzej znana jako Maffashion. Jej modowy blog jest w czołówce rankingów, a ona sama uznawana jest za najlepiej zarabiającą(...). Zainteresowanie w tym badaniu wzbudził ranking najbardziej rozpoznawalnych blogerów. W czołówce znaleźli się Maciej Budzich z Mediafun, Kominek, sama Hatalska...

 • Kreowanie talentów i kluczowa rola armii. Które rozwiązania mogłyby sprawdzić się w Polsce?

  Izrael uznawany jest za trzeci najbardziej innowacyjny kraj na świecie. System edukacji w tym kraju wspiera jego osiągnięcia na polu innowacji i zaawansowanych technologii.

 • Polska i Izrael: Dwie transformacje, które wiele łączy

  Polska i Izrael to dwa kraje pod wieloma względami paradoksalnie bardzo do siebie podobne. Gospodarki obu przeszły transformację od zamkniętych i niemal peryferyjnych do uczestniczących w pełni w globalizacji. Izrael zaczął budować w pewnym momencie nowy model rozwoju, oparty na silnych podstawach. Fundamenty, które zbudowała Polska, nie są słabsze.

 • Klucz do technologicznej potęgi

  Czy kraj rozwijający się może zostać innowacyjnym tygrysem? Doświadczenia Korei Południowej, a także Danii, Finlandii czy Izraela dowodzą, że tak. Ale wymaga to czasu, pieniędzy i wyobraźni.

 • Kraje PIGS to gospodarcza bomba UE. Tym razem detonator mają Włosi

  Jeśli myślicie, że komicy wygłaszający zabawne monologi w kawiarniach (tzw. stand uperzy) albo improwizowane w małych klubach spektakle teatralne to wynalazek współczesności, jesteście w błędzie. Pionierami w zabawianiu widzów wymyślanymi na poczekaniu gagami są Włosi. W XVI w. rozwinęli komedię ludową, znaną powszechnie jako commedia dell'arte.

 • Dzika Ukraina, czyli w stepie szerokim

  Przygody pana Michała to, niestety, wciąż najczęstsze skojarzenia Polaków dotyczące Ukrainy. Po rozpadzie ZSRR, Ukraina została bez własnych instytucji państwowych, systemu finansowego, armii, odpowiedniej bazy ustawodawczej jednak z silnym poczuciem "samostijnosti".

 • Reformy z importu dobre dla Polski

  Jak poradzić sobie z długiem publicznym, jak budować stadiony i nie tracić na tym pieniędzy, jak rozładować korki? Na pytania, które zadają - a w każdym razie powinni sobie zadawać - politycy odpowiedzialni za polską gospodarkę odpowiedzi można znaleźć w innych krajach. Gdzie?

 • Firmy IBM i Accounting Plaza (dawniej Ahold) zdecydowały się na poszerzenie działalności w Krakowie. W czwartek, 21 lutego, przedstawiciele tych firm podpisali umowy z GTC na dodatkową przestrzeń biurową.