• Informacje na temat:

  ranking firm na swiecie

Artykuły na temat: ranking firm na swiecie
 • Lista 25 najlepszych miejsc pracy na świecie

  Dokładnie ta sama trójka firm i w tej samej kolejności święciła triumfy także na zeszłorocznej liście World’s Best Multinational Workplaces. W sześcioletniej historii listy Google otwiera stawkę(...). W tegorocznej edycji konkursu Great Place to Work® przebadał ponad 6 tysięcy firm, zatrudniających razem ponad 9,1 miliona pracowników. Aby znaleźć się wśród 25 najlepszych z najlepszych, trzeba spełnić liczne...

 • Polska zbyt wolno awansuje w rankingach innowacyjności

  Polska jest w ogonie państw europejskich pod względem innowacyjności, zajmując dopiero 22. miejsce w rankingu Komisji Europejskiej. W ostatnim globalnym rankingu awansowała jednak o siedem pozycji(...) ryzyka. Tego duże firmy muszą się uczyć od start-upów.

 • Marzenia i rzeczywistość w świecie benefitów

  Urlop na powrót do sprawności psychicznej po zawodzie miłosnym (Japonia), programy odchudzające (Meksyk) czy roczny urlop na założenie własnego biznesu z możliwością powrotu do pracy w przypadku niepowodzenia (Francja) - to tylko nieliczne przykłady nietypowych benefitów oferowanych przez firmy na świecie. Również na polskim rynku znajdziemy ciekawe przykłady benefitów takie jak dofinansowanie...

 • Sektor chemiczny długo był faworytem inwestorów, ale teraz przeżywa trudny okres. Tym większym sukcesem jest pozycja dwóch polskich koncernów - Grupy Azoty i Ciechu, które znalazły się w czołówce firm przynoszących najwyższy zwrot dla akcjonariuszy.

 • Porównanie wynagrodzeń w największych firmach z branży IT

  ...w USA wynosi około 50 tys. dolarów. Niewiele niższe płace są w Google. Młodsi stażem pracownicy mogą tam liczyć na 106 900 dolarów rocznie. Dziwić może fakt, że firmy takie jak IBM, Oracle czy HP, znalazły się w dalszej części rankingu.

 • Polska na 19. miejscu w rankingu systemów emerytalnych na świecie

  W porównaniu systemów emerytalnych w 30 wybranych krajach Polska zajmuje 19. miejsce. Liderem pozostaje Dania, a za nią plasuje się Holandia i Australia. Ranking zamykają Indie, Japonia i Argentyna. Taki jest wynik najnowszego badania "Melbourne Mercer Global Pension Index 2017" (MMGPI), sporządzonego już po raz dziewiąty przez firmę doradczą Mercer we współpracy z Australian Centre for Financial

 • Ranking zawodów: Najlepsi z najlepszych

  Kto ma największe szanse na znalezienie pracy w Europie? Sprawdź w rankingu "Niedobór talentów 2011" opracowanym przez ManpowerGroup.

 • Agencja S&P potwierdziła ranking Włoch i obniżyła prognozę

  Agencja Standard&Poor's potwierdziła w piątek ranking Włoch na poziomie BBB i zarazem obniżyła prognozę ze stabilnej na negatywną. Według agencji ratingowej polityka rządu w Rzymie obciąży wyniki gospodarcze i finansowe i może zagrozić stopniowemu ożywieniu.

 • Przed podjęciem pierwszej pracy każdy marzy o zatrudnieniu w firmie, która będzie spełniać wszystkie oczekiwania. Jak jednak odnaleźć tę najlepszą? Warto skorzystać z rankingów, certyfikatów i badań, takich jak Trendence Graduate Barometer, w którym ponad 30 tysięcy młodych Europejczyków wskazało swojego pracodawcę marzeń. W czołowej setce firm, do których chcieliby aplikować absolwenci i osoby...

 • Polskie meble liczą się na świecie

  Wartość eksportu polskich mebli w 2014 roku wyniosła ponad 8 mld euro - poinformował wczoraj dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Marek Adamowicz.