• Informacje na temat:

  ranking funduszy emerytalnych

Artykuły na temat: ranking funduszy emerytalnych
 • Jak gromadzić oszczędności?

  ...wybranego funduszu inwestycyjnego, którego zadaniem jest wypracowanie zysku z wpłacanych kwot. Połączenie systematycznego oszczędzania i potencjału funduszy do generowania zysków może przynieść(...) osób, którym przede wszystkim zależy na powiększaniu oszczędności. W internecie jest sporo comiesięcznych rankingów najwyżej oprocentowanych lokat wraz z odsyłaczami na stronę banku, gdzie dowiemy...

 • Gigantyczne straty funduszy emerytalnych

  Po październikowym ożywieniu listopad przyniósł powrót spadków na krajowy rynek akcji, co miało duży wpływ na wyniki funduszy emerytalnych.W listopadzie wszystkie OFE poniosły stratę, średnia stopa zwrotu wyniosła -2,8%. Nasz -WIG w analogicznym okresie stracił -4,7%.

 • Wczasy pod gruszą

  Ranking najpopularniejszych świadczeń pozapłacowych w Polsce (tzw. benefitów) od wielu lat nie ulega zmianie i prezentuje się następująco: Telefon komórkowy. Prywatna opieka medyczna. Laptop(...) wówczas mniej funduszy, zatem zamiast dawać wszystkim równą, ale minimalną podwyżkę, powinny podnosić pensje lub przyznawać premie najbardziej efektywnym pracownikom. Pracodawcy mogą również...

 • Ważą się losy Otwartych Funduszy Emerytalnych

  Wrzesień upłynął pod znakiem niepewności w sprawie reformy otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Według doniesień prasowych wciąż nie ma porozumienia między resortem finansów i rozwoju co do kształtu zmian. We wrześniu OFE straciły średnio -0,4 proc. a ich przeciętne wyniki od początku roku wynoszą +18,3 proc. , wartość aktywów OFE spadła we wrześniu o -0,6 mld zł .

 • Udane ostatnie wyniki funduszy emerytalnych

  Na tle wcześniejszych miesięcy marzec można zaliczyć do wyjątkowo udanych w kontekście stóp zwrotu zrealizowanych przez otwarte fundusze emerytalne -w okresie od maja 2015 r. do stycznia 2016 r. włącznie, jedynie w październiku OFE odnotowały wynik na plusie. W marcu wartość aktywów OFE wzrosła do 143,5 mld zł, ramach "suwaka" OFE przelały do ZUS -293 mln zł.

 • Luty przerwał dobrą passę funduszy emerytalnych, straciły one prawie 9,5 mld zł

  W lutym wszystkie OFE doświadczyły ujemnych stóp zwrotu - średnio straciły -5,2%. Zarządzający funduszami emerytalnymi szykują portfele do zmian w OFE. Spora przecena akcji spowodowała, ze z kont przyszłych emerytów wyparowało -9,5 mld zł.

 • Podsumowanie miesiąca na rynku funduszy emerytalnych

  W maju wartość zgromadzonych aktywów na rachunkach OFE zmalała do 159,6 mld zł - wartość przelewów ZUS do OFE wyniosła zaledwie 194 mln zł.

 • Polska na 19. miejscu w rankingu systemów emerytalnych na świecie

  W porównaniu systemów emerytalnych w 30 wybranych krajach Polska zajmuje 19. miejsce. Liderem pozostaje Dania, a za nią plasuje się Holandia i Australia. Ranking zamykają Indie, Japonia i Argentyna(...) Studies. Polska spadła w rankingu o dwa miejsca za demontaż OFE.

 • Fundusze emerytalne kolejny miesiąc ze stratą

  Sierpień jest już czwartym miesiącem z rzędu, w którym żadnemu otwartemu funduszowi emerytalnemu nie udało się wypracować dodatniej stopy zwrotu.

 • W marcu OFE straciły średnio -4,7%.

  Po lutowych spadkach marzec nie przyniósł wyczekiwanej poprawy nastrojów inwestorów. Indeks MSCI World, odzwierciedlający koniunkturę na parkietach w kilkudziesięciu krajach o różnym poziomie rozwoju, tracił już drugi miesiąc z rzędu (jego wartość spadła o ok. -2,4%).