• Informacje na temat:

  ranking gmin polski

Artykuły na temat: ranking gmin polski
 • Planowanie kariery w niepewnych czasach

  .... – Lubiłam biologię, prowadziłam blog o zdrowej żywności. Oczami wyobraźni zobaczyłam siebie w nowoczesnym laboratorium – opowiada. Po przejrzeniu informatora wyższej uczelni na południu Polski mina(...) czas. Ja muszę myśleć praktycznie, bo mogę liczyć tylko na siebie. Jeśli tak to ma wyglądać, to po co w ogóle są te studia! Rozważam zmianę kierunku. Nie mam zamiaru wylądować w gminie oddalonej 500

 • Ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin. Ogromne różnice w dochodach

  Z kwotą wpływów podatkowych na poziomie blisko 32 tys. zł na jednego mieszkańca Kleszczów w woj. łódzkim pozostaje najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

 • 14 firm w krakowskiej SSE zadeklarowało 298 mln zł na inwestycje

  Sadowska.  Krakowska strefa powstała w 1997 roku. Po ostatnim rozszerzeniu swojego obszaru w styczniu tego roku zajmuje 628 hektarów w 25 podstrefach, położonych na terenie 23 gmin.  Od początku(...) południowej Polski. To również popularna turystyczna oraz biznesowa lokalizacja z mocną specjalizacją z obszaru nowych technologii oraz usług dla biznesu. Patricia Lannoije, dyrektor Działu Badań...

 • Ranking. Najbiedniejsze i najbogatsze gminy

  Kleszczów w Łódzkiem ponownie najbogatszą gminą w Polsce, Warszawa - najbogatszym miastem na prawach powiatu - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2017 r.

 • Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

  Dochody najbogatszej gminy w Polsce, Kleszczowa, są ponad 80-krotnie większe od wpływów podatkowych najbiedniejszego samorządu - Radgoszczy. Trzy lata wcześniej różnice te były jeszcze większe, prawie 100-krotne.

 • System kaucji za opakowania jest za drogi. Rząd stawia na kosze do selektywnej zbiórki

  Państwa unijne, które wprowadziły system kaucyjny na opakowania, uzyskują około 90 proc. zwrotów. Ich cel to 50 proc. recyklingu surowców wtórnych w 2020 r. W Polsce z odzyskiem 28-proc. jesteśmy w połowie drogi. Ale resort środowiska obawia się o koszty tego rozwiązania, szacowane na 19-24 mld zł w ciągu pięciu lat. W zamian proponuje zwiększenie efektywności selektywnej zbiórki odpadów.

 • Comarch podpisał umowy na dostawę specjalistycznych systemów udostępniania informacji o nieruchomościach dla Bydgoszczy i Torunia. Rozwiązanie Comarch ERGO będzie stanowiło bazę danych o miejskich nieruchomościach. System zapewni jej automatyczną synchronizację z danymi ewidencji gruntów i budynków. Dodatkowo w Bydgoszczy oprogramowanie zostanie zintegrowane z systemem EZD, z którego korzysta obecnie samorząd.

 • Miasta muszą dbać o promocję

  Miasto to także produkt - musi się umieć sprzedać. Ale promocja w mediach to mało. Trzeba długofalowych, kompleksowych i spójnych działań władz samorządowych.

 • Gminy walczą o dopłaty na budownictwo socjalne

  Wartość wniosków złożonych przez samorządy do państwowego banku BGK na dopłaty do budownictwa socjalnego już przekroczyła zarezerwowaną pulę 63 mln zł. Bank przypomina, że jesienią ruszy druga w tym roku tura naborów wniosków w rządowym programie.

 • Paliwa stałe - koniec mieszania i polewania węgla!

  Za złamanie zakazu grozi kara do pół miliona złotych, a nawet trzy lata więzienia. Nowe przepisy mają wejść w życie po upływie sześciu miesięcy od dnia ogłoszenia.