• Informacje na temat:

  ranking gospodarek świata 2013

Artykuły na temat: ranking gospodarek świata 2013
 • Polska i Izrael: Dwie transformacje, które wiele łączy

  Polska i Izrael to dwa kraje pod wieloma względami paradoksalnie bardzo do siebie podobne. Gospodarki obu przeszły transformację od zamkniętych i niemal peryferyjnych do uczestniczących w pełni w globalizacji. Izrael zaczął budować w pewnym momencie nowy model rozwoju, oparty na silnych podstawach. Fundamenty, które zbudowała Polska, nie są słabsze.

 • Co łączy kraje o najwyższej stopie prywatnych oszczędności?

  prywatne oszczędzanie w poszczególnych zakątkach świata.

 • Dlaczego warto założyć spółkę na Mauritiusie?

  Polityka fiskalna państw wysoko rozwiniętych cechuje się stosunkowo uciążliwymi dla przedsiębiorców obciążeniami podatkowymi. Odpowiednio przemyślana strategia podatkowa firmy, uwzględniająca transfer aktywności gospodarczej do tzw. rajów podatkowych, może jednak znacząco obniżyć zobowiązania podatkowe w prowadzonej działalności gospodarczej.

 • Komentarz do wyników Doing Business 2015 dla Polski

  Raport Doing Business ocenia faktyczny wpływ obowiązującego prawa na firmy mierzony np. liczbą i kosztem procedur i dni spędzonych na ich wypełnianiu. Polska znalazła się na 32. miejscu, spadając z 30. w 2014 r. Jednocześnie miara bliskości do najlepszego wyniku wskazuje na minimalną poprawę - z 73,36% do 73,56%. Regulacje w Polsce wg Banku Światowego nie uległy w ostatnim roku pogorszeniu (poza opodatkowaniem), ale względna lokata Polski we wszystkich obszarach działalności (poza eksportem i...

 • Bank obronił pozycję z ubiegłego roku i zajął I miejsce wśród firm finansowych oraz II w ogólnej klasyfikacji rankingu polskich marek. Brand lidera sektora bankowego został wyceniony na 3,6 mld złotych.

 • Rodzice najmłodszych klientów mogą teraz otworzyć swoim pociechom Pierwsze Konto Oszczędnościowe w PKO Banku Polskim. Korzystając z niego, dzieci i młodzież uczą się systematyczności i oszczędzania. Najbardziej wytrwali zostaną nagrodzeni podwyższonym oprocentowaniem.

 • PKO Bank Polski wygrał przetarg na obsługę budżetu miasta Katowice i jego 63 jednostek organizacyjnych, umacniając pozycję lidera w zakresie usług bankowych dla samorządów. Umowa została zawarta na 5 lat. Katowice to kolejne - obok Wrocławia, Szczecina, Poznania i Rzeszowa - miasto wojewódzkie obsługiwane przez bank.

 • W 2022 r. rynek modowy w Polsce osiągnie wartość ponad 43 mld zł. To coraz bardziej perspektywiczna branża dla młodych ludzi

  Polskie firmy odzieżowe nie boją się rywalizacji nawet na zagranicznych rynkach i nie mają wobec zachodniej konkurencji kompleksów. Według prognoz PMR, rynek odzieży i obuwia w Polsce w 2022 roku osiągnie wartość 43,2 mld zł. Także globalnie staje się coraz większą siłą gospodarczą. Sukcesy krajowych firm powodują, że branża ta przyciąga coraz więcej młodych osób, które wybierają tę ścieżkę kariery.