• Informacje na temat:

  ranking miast w polsce pkb

Artykuły na temat: ranking miast w polsce pkb
 • Ile naprawdę zarabiają nauczyciele w Europie?

  Na pytanie, ile zarabiają nauczyciele, jest tylko jedna dobra odpowiedź – za mało. Sprawdźmy, jak w europejskich rankingach plasuje się polski nauczyciel.

 • Polska może zostać liderem innowacyjności w regionie

  Mimo że Czechy i Węgry wydają w stosunku do PKB więcej na badania i rozwój, to Polska wyrasta na lidera innowacyjności. Polskie miasta, Warszawa i Kraków, zatrudniają najwięcej naukowców i inżynierów, duży potencjał tkwi w poziomie edukacji, wykształconej kadrze i infrastrukturze badawczo-rozwojowej. Decydujące są nie kwoty, lecz polityka ich wydawania - wynika z raportu "Poland: Emerging

 • Ile naprawdę zarabiają nauczyciele w Europie?

  Na pytanie, ile zarabiają nauczyciele, jest tylko jedna dobra odpowiedź - za mało. Sprawdźmy, jak w europejskich rankingach plasuje się polski nauczyciel.

 • Warszawa liderem innowacyjności w Polsce

  Warszawa zajęła pierwsze miejsce w rankingu polskich miast uczących się, czyli magazynów nauki i pomysłów, zapewniających przyjazne dla wiedzy środowisko i infrastrukturę, a tym samym atrakcyjnych dla inwestorów. Stolica przoduje w takich kategoriach jak infrastruktura dla nowoczesnej produkcji, jednak wyniki w innych nie są satysfakcjonujące, m.in. jakość obsługi w urzędach skarbowych czy ZUS.

 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  ...brutto (PKB) Grecji był o 13,3 proc. niższy niż w roku 2007, Włoch o 4,6 proc. niższy, Portugalii o 3,2 proc., a Hiszpanii o 2,3 proc. Reformy wprowadzane w ostatnich miesiącach w tych krajach(...) w niektórych zawodach. W regulowanych zawodach, takich jak prawnicy, architekci, inżynierowie skrócony ma być staż, konieczny dla uzyskania uprawnień zawodowych. Zamiast 18 miesięcy staż trwać będzie...

 • Polska coraz wyżej w światowych rankingach

  W 2013 roku sprzedano w Polsce nieruchomości komercyjne warte 3,3 mld dolarów - wynika z danych Savills. Bieżący rok może być jeszcze lepszy. Pomóc w tym może przyspieszająca gospodarka, ale też coraz lepsze oceny Polski jako miejsce lokowania biznesu czy inwestowania pieniędzy na rynku nieruchomości.

 • Polska - ostatnia zdrowa gospodarka na mapie Europy

  "Czy Polska ma ostatnią zdrową gospodarkę w Europie?" - pyta w czwartkowym "New York Timesie" Jack Ewing. Odpowiada twierdząco, chwali fundamenty gospodarki i ostrzega przed finansową infekcją.

 • Polska - Grecja: Starcie poza boiskiem

  Przed wieczornym starciem warto dobrze poznać przeciwnika. Oto statystyczno-subiektywna konfrontacja Polski z Grecją.

 • Czy będzie mniej przyjaźnie w sądach?

  Koniec roku to czas podsumowań. Z raportu o stanie polskich sądów wynika, że Polacy nie są zadowoleni z sądownictwa. Główne powody do narzekań to: przewlekłość postępowań i opieszałość sądów.

 • Polska na 19. miejscu pod względem obecności światowych marek

  Polska po raz pierwszy znalazła się w dwudziestce krajów najbardziej atrakcyjnych dla światowych sieci detalicznych. W naszym kraju reprezentowanych jest 34 proc. marek spośród 326 uwzględnionych w badaniu - wynika z raportu firmy doradczej CBRE.