• Informacje na temat:

  ranking najbardziej innowacyjnych krajów

Artykuły na temat: ranking najbardziej innowacyjnych krajów
 • Polsce rośnie groźny konkurent

  ...dysponuje doświadczoną i kreatywną siłą roboczą niezbędną dla platform i usług innowacyjnych technologii. O dojrzałości tego rynku świadczy awans Brazylii w globalnym rankingu z 18. miejsca w ubiegłym(...) nieznacznego spadku Polska wciąż pozostaje atrakcyjnym miejscem do lokowania firm z sektora BPO i jest liderem zatrudnienia wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Niższą pozycję w rankingu można przypisać...

 • System WHY znalazł się wśród 20 najbardziej innowacyjnych produktów prezentowanych na targach Light + Building 2018 we Frankfurcie według rankingu Luxreview.

 • Industry 4.0 - tyle samo obaw, co nadziei

  ...okiełznać. Jeszcze trudniej kanony zachowania się, języka i dress code'u będzie narzucić alphom. To, wedle prognoz, najbardziej rewolucyjne, twórcze i "odjechane" pokolenie w dziejach ludzkości. Nie(...) z tego, że nasi rodacy wygrywają międzynarodowe konkursy dla programistów, skoro w rankingach umiejętności cyfrowych jako społeczeństwo wypadamy równie marnie jak w konkursach Eurowizji... - Aby...

 • Polska awansowała w rankingu innowacyjności Bloomberga

  Opublikowany we wtorek przez agencję Bloomberg ranking najbardziej innowacyjnych krajów świata (Bloomberg Innovation Index) lokuje Polskę na 22. miejscu, co oznacza awans z miejsca 23. zajmowanego w ubiegłym roku.

 • MBA - najcenniejszy dyplom świata?

  Kto wchodzi do gry? Jakkolwiek abstrakcyjne może się to wydawać, wstąpienie w szeregi studentów osławionego Master of Business Administration na najbardziej prestiżowych uczelniach świata nie jest(...) od przełożonych, doświadczenie zawodowe, rozmowy kwalifikacyjne i (zgodnie uznawane za najbardziej uciążliwe) eseje stanowią kryteria decydujące o tzw. "być albo nie być" kandydata. - Zasady...

 • Apple najbardziej innowacyjną firmą świata

  Zdaniem analityków firmy konsultingowej Boston Consulting Group, najbardziej innowacyjną korporacją świata jest firma Apple - wynika raportu "50 najbardziej innowacyjnych korporacji świata 2014". Blisko połowa z nich pochodzi z USA w Europie przewodzą Niemcy.

 • Cyfryzacja gospodarki: Polska w ogonie krajów Europy

  Jak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie ThinkTankCyfrowy.pl przez Polityka Insight, Polska jest wśród czterech krajów najszybciej przeprowadzających proces cyfryzacji.

 • Kreowanie talentów i kluczowa rola armii. Które rozwiązania mogłyby sprawdzić się w Polsce?

  Izrael uznawany jest za trzeci najbardziej innowacyjny kraj na świecie. System edukacji w tym kraju wspiera jego osiągnięcia na polu innowacji i zaawansowanych technologii.

 • Klucz do technologicznej potęgi

  Czy kraj rozwijający się może zostać innowacyjnym tygrysem? Doświadczenia Korei Południowej, a także Danii, Finlandii czy Izraela dowodzą, że tak. Ale wymaga to czasu, pieniędzy i wyobraźni.

 • Rola PARP we wdrażaniu funduszy unijnych (odcinek 2.)

  Polska jest w bardzo dobrym momencie rozwojowym, by wejść na szybką ścieżkę wzrostu. Bardzo dużo nauczyliśmy się dzięki nowej perspektywie i uważnie obserwujemy rozwój innowacyjności w perspektywie globalnej oraz aktywność liderów (regiony świata: Azja, Indie i poszczególne kraje: Izrael, USA, kraje nordyckie).