• Informacje na temat:

  ranking najbogatszych polakow 2012

Artykuły na temat: ranking najbogatszych polakow 2012
 • Wprowadzona we Francji w 2012 roku 75 proc. stawka podatku dla najbogatszych obywateli stała się przyczyną wyjazdu z kraju kilku milionerów. Szeroko komentowana w mediach była emigracja Gerarda Depardieu, który po wprowadzeniu podatku został Rosjaninem. Francuski rząd szybko wycofał się z tego rozwiązania i do końca 2014 roku zniósł podatek. Jak duże majątki posiadają najbogatsi Francuzi, którzy...

 • Gdzie najłatwiej, a gdzie najtrudniej o pracę?

  ...rankingu miast, w których najłatwiej o pracę na Wyspach. Aberdeen to jedno z najbogatszych i najszybciej rozwijających się miast w Wielkiej Brytanii. Na jedną ofertę zatrudnienia przypada tam tylko jeden(...)W pierwszej dziesiątce tego rankingu znalazły się też takie miasta jak: Oxford, Norwich, Exeter, Londyn i Milton Keynes. Jadąc do jednego z nich zwiększasz swoje szanse na znalezienie zatrudnienia...

 • Trzy firmy wyraziły zainteresowanie kopalnią Brzeszcze

  Węglokoks Kraj, spółka celowa Tauronu - RSG i należąca do Michała Sołowowa FTF Columbus to firmy, które złożyły wstępne oferty na kupno kopalni Brzeszcze. Negocjacje z oferentami mają rozpocząć się od wtorku.

 • Rekiny biznesu unikają rozgłosu

  Fortuna najbogatszych rośnie mimo kryzysu. Czy podobny trend dotyczy ich obecności w mediach? PRESS-SERVICE Monitoring Mediów zbadał medialność pierwszej dziesiątki rankingu 100 najbogatszych Polaków, opublikowanego przez tygodnik "Wprost". Najpopularniejszy okazał się Jan Kulczyk.

 • Allianz: Rosną aktywa finansowe polskich gospodarstw

  Polska zajmuje nadal 35. miejsce w rankingu najbogatszych państw. Aktywa finansowe polskich gospodarstw domowych w 2012 r. wzrosły o 9,8 proc. rdr do poziomu 8.854 euro per capita, przez co jesteśmy liderami w naszym regionie wynika z badania firmy Allianz.

 • Spekulanci i krezusi, czyli polski rynek nieruchomości według "Forbesa"

  - Popularna maksyma rynkowych spekulantów mówi, że nie istnieją lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy, niż giełda i nieruchomości. Czy opublikowana właśnie przez magazyn "Forbes" lista 100 najbogatszych Polaków 2012 potwierdza tę regułę? - pyta Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

 • Fundusze Strukturalne UE są na drugim miejscu w rankingu największych wydatków Unii Europejskiej, po wydatkach na rolnictwo. Przy czym fundusze strukturalne są tak zaprojektowane, aby wspomóc biedniejsze regiony zjednoczonej Europy w doganianiu regionów bogatszych.

 • Oceny sytuacji ekonomicznej kraju - w sierpniu największy spadek w Chinach i w Polsce

  Według międzynarodowego sondażu Global Advisory przeprowadzonego przez Ipsos w 24 krajach świata, w sierpniu br. Chiny i Polska odnotowały największy spadek pozytywnych ocen sytuacji ekonomicznej. Spadek ten wyniósł w Chinach 14 proc., a w Polsce 11 proc. Średnio w zeszłym miesiącu we wszystkich badanych krajach oceny sytuacji gospodarczej spadły o 2 proc.