• Informacje na temat:

  ranking najlepszych ofe

Artykuły na temat: ranking najlepszych ofe
 • Nawet najgorszy Otwarty Fundusz Emerytalny (OFE) wypracował w ostatnich latach więcej pieniędzy niż ZUS – tak wynika z najnowszego rankingu Money.pl.

 • Polska na 19. miejscu w rankingu systemów emerytalnych na świecie

  Studies. Polska spadła w rankingu o dwa miejsca za demontaż OFE.(...)W porównaniu systemów emerytalnych w 30 wybranych krajach Polska zajmuje 19. miejsce. Liderem pozostaje Dania, a za nią plasuje się Holandia i Australia. Ranking zamykają Indie, Japonia i Argentyna

 • OFE - to był świetny początek roku

  To był świetny początek roku na globalnych rynkach kapitałowych, indeks MSCI World, odzwierciedlający koniunkturę na giełdach w kilkudziesięciu krajach o różnym poziomie rozwoju, wzrósł o +5,6% - najwyżej od niemal dwóch lat. - Wartość aktywów OFE wzrosła w styczniu 2018 roku o +4,7 mld zł do 184,3 mld zł.

 • Ważą się losy Otwartych Funduszy Emerytalnych

  Wrzesień upłynął pod znakiem niepewności w sprawie reformy otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Według doniesień prasowych wciąż nie ma porozumienia między resortem finansów i rozwoju co do kształtu zmian. We wrześniu OFE straciły średnio -0,4 proc. a ich przeciętne wyniki od początku roku wynoszą +18,3 proc. , wartość aktywów OFE spadła we wrześniu o -0,6 mld zł .

 • Podsumowanie miesiąca na rynku funduszy emerytalnych

  W maju wartość zgromadzonych aktywów na rachunkach OFE zmalała do 159,6 mld zł - wartość przelewów ZUS do OFE wyniosła zaledwie 194 mln zł.

 • Fundusze emerytalne kolejny miesiąc ze stratą

  Sierpień jest już czwartym miesiącem z rzędu, w którym żadnemu otwartemu funduszowi emerytalnemu nie udało się wypracować dodatniej stopy zwrotu.

 • Czy Polacy oszczędzają na emeryturę?

  Wielu Polaków zastanawia się nad tym, czy przyszła emerytura pozwoli godziwie żyć. Niektórzy tracą nawet nadzieję na to, że państwo będzie w stanie nam ją w ogóle zapewnić. Spowodowane jest to małym zaufaniem do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na którym w głównej mierze oparty jest nasz system emerytalny. Wobec tego ludzie zaczęli poszukiwać alternatywnych form oszczędzania na przyszłość. Zobaczmy, jak to wygląda w Polsce.

 • Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego to krok w dobrą stronę

  W Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego, opublikowanym w zeszłym tygodniu na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Resort finansów szykuje niższy podatek od dywidend, preferencje dla euroobligacji i akcji pracowniczych.

 • W czerwcu indeks IRFU-emp (indeks rynku funduszy emerytalnych) spadł o -0,54% i wynik ten stanowił barierę dla dwóch zarządzających. Liderem miesiąca został OFE Pekao Pioneer, którego jednostka rozrachunkowa wzrosła o +0,12%. Łącznie strat uniknęli zarządzający trzema funduszami.

 • Ranking funduszy emerytalnych

  Marzec był doskonałym miesiącem dla funduszy emerytalnych. Po styczniowo-lutowej korekcie przez kolejny miesiąc mocno rosły ceny akcji, ale marcowy wynik OFE był także efektem doskonałej koniunktury na rynku obligacji. Dzięki sprzyjającym tendencjom w dwóch podstawowych klasach aktywów, OFE uzyskały rezultat na poziomie +4,48 proc. Jest to jeden z najlepszych wyników od końca poprzedniej bessy