• Informacje na temat:

  ranking największych banków w polsce

Artykuły na temat: ranking największych banków w polsce
 • Nowe miejsca pracy w Polsce: Mamy szansę być wielką doliną usług biznesowych

  W Polsce może powstać nawet 100 tysięcy nowych miejsc pracy, gdyż coraz więcej firm jest zainteresowanych przenoszeniem procesów biznesowych nad Wisłę. Szczególnie duży ruch widać w branży usług finansowych - wzrost w tym segmencie jest najwyższy od kilku lat.

 • Podczas uroczystej gali kończącej Horyzonty Bankowości 2017, ogłoszono zwycięzców rankingu "50 największych banków w Polsce 2017". Była to już XXI edycja tego prestiżowego konkursu, stworzonego i prowadzonego przez "Miesięcznik Finansowy BANK".

 • Zatrudnienie w centrach usług wspólnych może wzrosnąć o 100 tys. osób

  ...- Polska dziś jest na najlepszej drodze, żeby centra usług wspólnych stały się naszym flagowym sektorem w ciągu najbliższych 5-10 lat. Mamy bardzo wysoką pozycję w rankingach atrakcyjności miast pod(...) - twierdzi Krystian Bestry. Jak wynika z ostatniego raportu ABSL w 2013 roku powstało w Polsce 66 nowych centrów. Blisko 60 proc. z nich utworzyli nowi inwestorzy, nie posiadali dotychczas w Polsce...

 • To oni trzęsą polską gospodarką. Oto 50 najbardziej wpływowych osób

  Przedstawiamy ranking 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce. Redakcja i tylko redakcja ocenia potencjalnych kandydatów oraz ich wpływ na polską rzeczywistość gospodarczą w danym roku, a taka ocena zawsze budzi kontrowersje. Czy w tym roku będzie podobnie?

 • Mądry Polak po Hiszpanie

  W czołówce państw charakteryzujących się największym odsetkiem bezrobocia wśród młodych od kilku lat figuruje Hiszpania. Choć w Polsce liczba osób do 25. roku życia pozostających bez pracy jest dwa razy mniejsza niż na Półwyspie Iberyjskim, to również mamy powody do zmartwień.

 • Najwięksi zagraniczni płatnicy CIT w Polsce

  Trzech największych zagranicznych płatników CIT odprowadziło w 2014 roku do budżetu ponad 1,3 mld zł. W pierwszej dziesiątce ogłoszonego rankingu znalazła się firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, która dwa lata temu zasiliła budżet państwa kwotą 275 mln zł. Zagraniczni inwestorzy twierdzą, że płacenie podatku dochodowego traktują jako wkład w rozwój polskiej gospodarki

 • Wynagrodzenia członków zarządów spółek sektora bankowego

  Mediana wynagrodzeń członków zarządów banków wyniosła w 2008 roku 1 303 400 PLN. Miesięczne wynagrodzenie członka zarządu wyniosło zatem około 109 000 PLN - wynika z najnowszego raportu firmy Sedlak & Sedlak "Wynagrodzenia członków zarządów spółek sektora bankowego w 2008 roku".

 • PKO Bank Polski po raz kolejny został liderem rankingu "Miesięcznika Finansowego BANK". Zwyciężył również w kategoriach "Banki Finansujące Nieruchomości" i "Consumer Finance".

 • Kto konsumuje owoce wzrostu

  Mam taki fach, że mogę zarobić tyle, żeby utrzymać rodzinę - tak twierdzi 9 na 10 prezesów i członków kadr kierowniczych firm, ale tylko 4 na 10 polskich robotników. Członkowie zarządów największych spółek giełdowych otrzymują miesięcznie dochody przekraczające 222 płace minimalne. Takie nierówności nie sprzyjają wzrostowi gospodarczemu.

 • Ranking banków 2016: Gdzie można liczyć na najlepszą obsługę?

  Wyniki tegorocznego badania jakości obsługi w bankach mogą zaskakiwać. Choć Bank Millennium utrzymał pozycję lidera, drugie i trzecie miejsce przypadło kolejno Getin Bankowi oraz mBankowi, którzy zdetronizowali ubiegłorocznych finalistów, tj. ING Bank Śląski i Deutsche Bank. O tym, że obsługa klienta nadal w wielu miejscach kuleje, świadczy jednak ogólny wynik dla wszystkich przebadanych placówek, który wyniósł 74,7 proc. - zaledwie jeden punkt procentowy więcej niż w ubiegłym roku.