• Informacje na temat:

  ranking państw do życia

Artykuły na temat: ranking państw do życia
 • Ranking talentów IMD: Polska pośrodku stawki

  Jak wynika z najnowszego raportu IMD World Talent. Nasz kraj ma niezły poziom edukacji oraz niskie koszty życia to nasze najmocniejsze atuty w walce o talenty. W ogólnym rankingu Polska zajęła 32 miejsce na 61 sklasyfikowanych państw. Niestety w obszarze szkoleń pracowników zajęliśmy dalekie, 42 miejsce a w obszarze umiejętności rozwijania i przyciągania talentów, ostatnią 61 pozycję.

 • Wskaźnik wzrostu gospodarczego niewiele mówi o jakości życia w danym państwie

  Wskaźniki ekonomiczne nie oddają w pełni obrazu tego, jak żyje się w poszczególnych krajach. Przykładem mogą być takie kraje jak Finlandia - dopiero na 27. miejscu pod względem PKB, a w czołówce w rankingach jakości życia i szczęścia. Z drugiej strony jedne z najbogatszych państw, jak Kuwejt, Katar i Brunei, zajmują odlegle pozycje w rankingach najlepszych miejsc do życia. Podobnie jest

 • Ranking HSBC: Najlepsze kraje dla emigrantów zarobkowych

  ...także pod względem zapewnienia atrakcyjnego życia, przoduje także w rankingach państw najbardziej przyjaznych zakładaniu biznesu. Większość badanych uważa, że Australia umożliwia bardziej płynne(...)). Największym minusem życia w tym państwie są wysokie koszty mieszkania: 75 proc. badanych uważa, że są wyższe niż w ich rodzinnym kraju. 3. Szwecja Wyniki badania potwierdzają obiegowe opinie o Szwecji: kraj...

 • To oni trzęsą polską gospodarką. Oto 50 najbardziej wpływowych osób

  Przedstawiamy ranking 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce. Redakcja i tylko redakcja ocenia potencjalnych kandydatów oraz ich wpływ na polską rzeczywistość gospodarczą w danym roku, a taka ocena zawsze budzi kontrowersje. Czy w tym roku będzie podobnie?

 • Lista 100 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie

  Lista Best Workplaces Europe 2015, ogłoszona 4 czerwca w Luksemburgu, to ranking 100 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie wyłonionych spośród laureatów 19 list krajowych ogłaszanych przez Great Place to Work® w Europie, w tym w Polsce.

 • Gdzie żyje się najlepiej? Polska daleko w najnowszym rankingu

  Coroczny Human Development Raport przygotowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych po raz kolejny potwierdza dominację krajów skandynawskich w wyścigu o miano "najbardziej przyjaznego do życia". Na czele znalazła się Norwegia. Polska jest na dość odległym 36 miejscu.

 • Szukasz pracy? Jedź do Chin

  Szukasz pracy? Jedź do Chin. Państwo Środka znalazło się na szczycie rankingu państw najczęściej wybieranych jako miejsce osiedlenia się przez obcokrajowców.

 • Raport: Polacy wciąż mieszkają skromnie

  Mieszkania Polaków wciąż nie mają dużego metrażu. Najnowsze raporty dotyczące jakości życia nie pozostawiają wątpliwości - mieszkamy skromnie.

 • Polskie metropolie w ogonie Europy

  Jak wynika z raportu "Polska 2030", do najbardziej liczących się w naszym kraju metropolii należą Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław oraz Trójmiasto. Wciąż okazują się jednak mało konkurencyjne na arenie międzynarodowej. Główną kartą przetargową w walce o inwestorów pozostają niższe niż na Zachodzie koszty pracy oraz duże zasoby kapitału ludzkiego. Przegrywamy natomiast w rankingach jakości życia...

 • Polska na 19. miejscu w rankingu systemów emerytalnych na świecie

  W porównaniu systemów emerytalnych w 30 wybranych krajach Polska zajmuje 19. miejsce. Liderem pozostaje Dania, a za nią plasuje się Holandia i Australia. Ranking zamykają Indie, Japonia i Argentyna(...) Studies. Polska spadła w rankingu o dwa miejsca za demontaż OFE.