• Informacje na temat:

  ranking państw według pkb

Artykuły na temat: ranking państw według pkb
 • Praca jest, kołaczy brak

  Praca nie jest w Polsce wystarczającą ochroną przed ubóstwem. Według Eurostatu, w 2008 roku w Polsce 11 proc. ubogich pracowało na pełnym etacie. Pod tym względem zajmowaliśmy w UE 3. miejsce - po Grecji i Rumunii. Oznacza to, że podjęcie pracy, nawet w pełnym wymiarze godzin, dla co dziesiątego zatrudnionego Polaka nie jest gwarancją poziomu życia powyżej granicy ubóstwa.

 • Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla imigrantów

  .... Według danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w 2010 r. 214 mln imigrantów wysłało 440 mld dolarów do państw swojego pochodzenia. Ponad 3/4 tej kwoty trafiło do ich rodzin w krajach(...) będzie się decydować na to, by zostać w Polsce - przewiduje prof. Pedro Videla. Według prof. Videli 15 tys. euro PKB w przeliczeniu na 1 osobę jest szacunkową granicą między grupami krajów, które wysyłają...

 • Najlepsze miejsce do prowadzenia firmy

  Doing Business 2012 - ranking World Bank uwzględniający, jak w poszczególnych krajach świata wygląda prawo, jak wysokie są podatki, ile trwa zdobycie pozwoleń czy rejestracja (np. nieruchomości(...) - część rankingu Doing Buisness. Im wyższa pozycja w rankingu, tym łatwiej jest założyć w danym kraju firmę. Paying Taxes 2013 - raport firmy PcW, z którego dowiemy się, czy podatki są przejrzyste i jaka...

 • Polska 31. na liście światowego dobrostanu

  Legatum Institute opublikował kolejne wydanie rankingu dobrostanu na świecie, który wypracowywany jest od roku 2009. W tegorocznej edycji rankingu Polska awansowała na pozycję 31., plasując się za takimi państwami, jak Czechy, Malta, Portugalia, jednak wyprzedzając np. Włochy, Grecję czy Arabię Saudyjską.

 • Wydatki na wojsko mają coraz mniejszy wpływ na rozwój gospodarczy

  Sytuacja gospodarcza i pozostające na niezmiennym poziomie budżety państw na obronność powodują, że gospodarka światowa coraz bardziej uniezależnia się od rozwoju sektora wojskowego. Wydatki 50 państw-liderów w dziedzinie obronności będą wynosić około 1,6 bln dolarów do 2020 roku.

 • Polska może zostać liderem innowacyjności w regionie

  Mimo że Czechy i Węgry wydają w stosunku do PKB więcej na badania i rozwój, to Polska wyrasta na lidera innowacyjności. Polskie miasta, Warszawa i Kraków, zatrudniają najwięcej naukowców i inżynierów, duży potencjał tkwi w poziomie edukacji, wykształconej kadrze i infrastrukturze badawczo-rozwojowej. Decydujące są nie kwoty, lecz polityka ich wydawania - wynika z raportu "Poland: Emerging

 • Dlaczego warto założyć spółkę na Mauritiusie?

  Polityka fiskalna państw wysoko rozwiniętych cechuje się stosunkowo uciążliwymi dla przedsiębiorców obciążeniami podatkowymi. Odpowiednio przemyślana strategia podatkowa firmy, uwzględniająca transfer aktywności gospodarczej do tzw. rajów podatkowych, może jednak znacząco obniżyć zobowiązania podatkowe w prowadzonej działalności gospodarczej.

 • Rosja: Wydatki wojskowe w 2016 roku zostaną obcięte o 5 procent

  Budżet Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej na 2016 rok zostanie obcięty o 5 proc. - poinformował w piątek dziennik "Wiedomosti", powołując się na źródło zbliżone do tego resortu. Przyczyną redukcji jest recesja, w której pogrąża się gospodarka Rosji.

 • Innowacje w farmacji mogą być motorem napędowym polskiej gospodarki

  Popyt na innowacje w branży farmaceutycznej może być jednym z motorów polskiej gospodarki. Polska ma wystarczające zasoby i wykwalifikowane kadry, żeby móc rozwijać innowacyjność w tym obszarze. Koniecznie jest jednak zwiększanie nakładów na ochronę zdrowia i wypracowanie regulacji prawnych, które umożliwią szybkie wdrażanie innowacji na rynek. Przełoży się to zarówno na korzyści dla pacjentów, jak i całej gospodarki.

 • Szydło dla DGP: Jest możliwość wprowadzenia godzinowej stawki minimalnej

  Potrzebni są liderzy i wizjonerzy, ale Polska bardziej potrzebuje polityków rzemieślników - mówi Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera. Nie jestem przeciwniczką rozwiązania stosowanego w Niemczech, Irlandii, we Francji czy Wielkiej Brytanii, to jest możliwości wprowadzenia w Polsce godzinowej stawki minimalnej.