• Informacje na temat:

  ranking perspektyw 2014

Artykuły na temat: ranking perspektyw 2014
 • Uwolnić matki. Niepracujące Polki to największy ukryty kapitał naszej gospodarki

  ...ma to wpływ na nasze społeczeństwo, zamożność, gospodarkę? Już sam wspomniany ranking państw wskazuje, jak istotne znaczenie ma aktywność zawodowa kobiet. Z ekonomicznego punktu widzenia każdemu(...) poziom krajów starej Unii (czyli na rynku przybyłoby ok. 550 tys. pracownic), to w perspektywie najbliższych ośmiu lat gospodarka mogłaby zyskać nawet 180,7 mld zł. Tym samym PKB wzrósłby o dodatkowe 0,94

 • Raport IPO: Dramatyczny spadek GPW

  Perspektywy rynku IPO w Europie wyglądają obiecująco. Niestety warszawski parkiet nadal drastycznie spada w rankingach. Zdaniem analityków, nadal nad naszym rynkiem są problemy związane z podatkiem od transakcji i przyszłością OFE.

 • Rola PARP we wdrażaniu funduszy unijnych (odcinek 2.)

  Polska jest w bardzo dobrym momencie rozwojowym, by wejść na szybką ścieżkę wzrostu. Bardzo dużo nauczyliśmy się dzięki nowej perspektywie i uważnie obserwujemy rozwój innowacyjności w perspektywie globalnej oraz aktywność liderów (regiony świata: Azja, Indie i poszczególne kraje: Izrael, USA, kraje nordyckie).

 • Polska żywność coraz bardziej doceniana

  W tym roku pod względem bezpieczeństwa żywnościowego Polska zajęła 27. pozycję na świecie, awansując o dwa miejsca, w Europie zaś osiągnęła 17. pozycję - wynika ze Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego dla 113 krajów. Od 2014 r. w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego Polska utrzymuje trend wzrostowy.

 • Najlepszy samochód w twojej firmie: Jak wybrać?

  Kupno samochodu firmowego to dość skomplikowane zadanie. Trzeba dopasować go do naszych potrzeb, wybrać rodzaj nadwozia i napędu, wersję wyposażenia, a także finansowanie. Przed ostateczną decyzją warto również sprawdzić potencjalną awaryjność samochodu. Jak to zrobić?

 • Czy Polacy oszczędzają na emeryturę?

  Wielu Polaków zastanawia się nad tym, czy przyszła emerytura pozwoli godziwie żyć. Niektórzy tracą nawet nadzieję na to, że państwo będzie w stanie nam ją w ogóle zapewnić. Spowodowane jest to małym zaufaniem do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na którym w głównej mierze oparty jest nasz system emerytalny. Wobec tego ludzie zaczęli poszukiwać alternatywnych form oszczędzania na przyszłość. Zobaczmy, jak to wygląda w Polsce.

 • Luty przerwał dobrą passę funduszy emerytalnych, straciły one prawie 9,5 mld zł

  W lutym wszystkie OFE doświadczyły ujemnych stóp zwrotu - średnio straciły -5,2%. Zarządzający funduszami emerytalnymi szykują portfele do zmian w OFE. Spora przecena akcji spowodowała, ze z kont przyszłych emerytów wyparowało -9,5 mld zł.

 • Standard & Poor's: Polska wchodzi w gorący okres

  Zdaniem analityków Standard & Poor's, Polska wchodzi w gorący okres wyborczy w którym składanych jest wiele obietnic. Spodziewamy się zaciętej kampanii przed październikowymi wyborami parlamentarnymi. Nie sądzimy jednak, by Polska po wyborach znacząco zmieniła kierunek w zakresie polityki gospodarczej.

 • Energa zajęła 49. miejsce na liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka osiągnęła największy wzrost przychodów wśród krajowych firm energetycznych i jako jedyna poprawiła pozycję w rankingu.

 • Gminy walczą o dopłaty na budownictwo socjalne

  Wartość wniosków złożonych przez samorządy do państwowego banku BGK na dopłaty do budownictwa socjalnego już przekroczyła zarezerwowaną pulę 63 mln zł. Bank przypomina, że jesienią ruszy druga w tym roku tura naborów wniosków w rządowym programie.