• Informacje na temat:

  ranking polityczny partii

Artykuły na temat: ranking polityczny partii
 • To oni trzęsą polską gospodarką. Oto 50 najbardziej wpływowych osób

  Przedstawiamy ranking 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce. Redakcja i tylko redakcja ocenia potencjalnych kandydatów oraz ich wpływ na polską rzeczywistość gospodarczą w danym roku, a taka ocena zawsze budzi kontrowersje. Czy w tym roku będzie podobnie?

 • Szydło dla DGP: Jest możliwość wprowadzenia godzinowej stawki minimalnej

  Potrzebni są liderzy i wizjonerzy, ale Polska bardziej potrzebuje polityków rzemieślników - mówi Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera. Nie jestem przeciwniczką rozwiązania stosowanego w Niemczech, Irlandii, we Francji czy Wielkiej Brytanii, to jest możliwości wprowadzenia w Polsce godzinowej stawki minimalnej.

 • Kraje PIGS to gospodarcza bomba UE. Tym razem detonator mają Włosi

  Jeśli myślicie, że komicy wygłaszający zabawne monologi w kawiarniach (tzw. stand uperzy) albo improwizowane w małych klubach spektakle teatralne to wynalazek współczesności, jesteście w błędzie. Pionierami w zabawianiu widzów wymyślanymi na poczekaniu gagami są Włosi. W XVI w. rozwinęli komedię ludową, znaną powszechnie jako commedia dell'arte.

 • Skoro najbardziej prawdopodobnym wariantem "rozsądzenia sporu" między Radą Polityki Pieniężnej a rządem jest powiększenie składu RPP, przedstawiamy ranking kandydatów do rady.

 • Szokujące dziesięć prognoz na 2013 rok

  Tegoroczne "Szokujące prognozy Saxo Banku" to po raz kolejny wybór przeważnie negatywnych wydarzeń, z których każde może zmienić krajobraz finansowy, a w niektórych przypadkach nawet polityczne status quo.

 • Kim jest nowy minister finansów?

  Wykształcony w amerykańskich uczelniach ekonomicznych. Zajmował się praca naukową, ale rynek zna także od praktycznej strony, bo przez wiele lat kierował ważnymi instytucjami finansowymi. Posiada doświadczenie w pracy w administracji. Nie ma natomiast żadnego doświadczenia politycznego.

 • W Polsce hazard nie jest interesem

  Do Totalizatora Sportowego nie trafiają fachowcy, lecz ludzie z politycznego klucza. Nic dziwnego, że coraz większe kawałki wartego 5,6 mld zł hazardowego tortu konsumują bandyci.

 • Polska bez reputacji

  Reputacja Polski jest bardzo zła - w większości badanych obszarów przez TNS OBOP, nasz kraj uzyskał jedne z najniższych wskaźników na świecie.

 • INTERIA.PL uruchomiła serwis poświęcony zbliżającym się wyborom parlamentarnym i prezydenckim. Jego gospodarzem i komentatorem jest artysta-satyryk, Krzysztof Piasecki .

 • "FT": Pięć wydarzeń, które określają 2012 rok

  Kryzys strefy euro i niespokojna sytuacja na Bliskim Wschodzie należą do wydarzeń, które wpłynęły na sytuację na świecie w 2012 roku - ocenia główny komentator ds. międzynarodowych "Financial Times" Gideon Rachman.